Vítězství v baráži dokázalo, že máme kvalitní tým, říká trenér Šimonek

15.04.2018Blanka Popelková

ROZHOVOR - Volejbalistky VK ČEZ Č. Budějovice v pátek večer dělilo jediné vítězství od triumfu v celé sérii a postupu do nejvyšší české soutěže UNIQA volejbalové extraligy žen 2018/19.

Vítězství v baráži dokázalo, že máme kvalitní tým, říká trenér Šimonek

Jihočešky si z Brna přivezly 2 body po vítězstvích 0:3 a 1:3. Série se přesunula do Budějovic a třetí zápas byl na programu v pátek 13. dubna. Svěřenkyně trenéra Milana Šimonka excelovaly, smetly brněnský Fénix hladce 3:0 a vyhrály extraligovou baráž.

Hlavní trenér Milan Šimonek po utkání nešetřil chválou a ocenil přístup celého týmu v prvoligové soutěži i v následné baráži o extraligu.

Jak náročná byla cesta za vítězstvím v první lize žen, kterou jste letos vyhráli již počtvrté?
Vyhrát první ligu bylo pro nás stejně těžké jako v minulých letech. Týmy jsou v prvoligové soutěži stejné a kvalita hry je také stejná. Pro nás to bylo trošičku jiné v tom, že jsme měli pozměněný kádr. Polovina týmu se vyměnila. Přišly čtyři juniorky a dvě starší hráčky, takže polovina družstva byla nová. 

Bylo ta sezona pro vás těžší, když se polovina týmu vyměnila? 
Určitě ne těžší, ale bylo pro nás nové, protože jsme tým přebudovávali. Nešli jsme do soutěže tak sebevědomně, jako v minulých sezonách, kdy se nám podařilo vyhrát se stejným kádrem. Nakonec se ukázalo, že tým je složený opravdu dobře. Kvalita hry nám nejen zůstala, ale i trochu stoupla.  A stačilo nám to na vítězství v celém ročníku první ligy. 

Takže s příchodem mladých hráček kvalita stoupla?
Určitě přinesly konkurenci, ale základní sedmička se rekrutovala z těch starších hráček a mladší hráčky tým doplňovaly, když bylo potřeba. Kvalitu  spíš držely hráčky, které mají více odehráno. 

Které hráčky držely tu stabilní osu týmu?
Nahrávačka Zuzka Marková, libero Míša Slabová a smečařka, která na hřišti odehrála nejvíce - Míša Kubíčková. To je taková hlavní osa, kolem které se to všechno během sezony točilo.

Po vítězství v prvoligové soutěži následovala baráž o extraligu.
Jsem moc rád, že jsme se s vedením klubu domluvili, že baráž o postup do extraligy odehrajeme, protože došlo ke konfrontaci, kterou jsme doteď neměli. I když je tým Fénix Brno ze spodku extraligy, tak naše přesvědčivá vítězství v baráži dokázala, že máme kvalitní tým.

Nabízí se otázka, co dál? Jak to bude s postupem do extraligy?
Je to logická otázka, ale já se k tomu teď vyjadřovat nemohu, protože je to otázka pro vedení klubu. Jen zopakuji, že jsem moc rád, že nám klub umožnil hrát baráž a došlo ke konfrontaci s extraligovým týmem. 


3. barážové utkání o postup do extraligy žen:
13. 4.        ČEZ Č. Budějovice – Fénix Brno 3:0 (25:15, 25:20, 25:15)


Soupiska týmu žen VK ČEZ České Budějovice 

Příjmení, jméno        rok narození

Andrýsková Gabriela 1988

Boušková Nikola        1998

Boušková Šárka        1995

Karvánková Jiřina      1978

Klimešová Hana        1993

Knorová Lenka          2000

Kubíčková Michaela  1994

Makoňová Hana        1999

Marková Zuzana        1989

Slabová Michaela      1991

Szabová Kateřina      1999

Švejdová Veronika     1992

Tomanová Markéta    1991

Ungrová Sabina         1997


Trenér družstva: Milan Šimonek

Asistent trenéra: Mgr. Jan Vobr


 

Další zápas

17.11.2018 18:00
 

České Budějovice - Brno
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.