Výhra v Příbrami potvrdila naše 1. místo v tabulce po základní části

10.03.2019Klub

V posledním kole základní části letošní UNIQA extraligy zavítali do haly příbramských Kocourů volejbalisté z Českých Budějovic, kterým patřila první příčka v tabulce, avšak s pouhým jednobodovým náskokem na druhou Duklu Liberec. Na druhé straně Příbram měla stále matematickou šanci na šestou příčku, čímž by se vyhnula zrádnému předkolu play off. Hosté z Českých Budějovic však potvrdili své kvality a zvítězili v Příbrami 3:0 na sety.

Výhra v Příbrami potvrdila naše 1. místo v tabulce po základní části

VK Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (20:25, 14:25, 23:25)

Počet diváků: 653

Sestavy:

Domácí: Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libero Juračka. Střídali:Suda, Trojanowicz, Kuchař, Rosenbaum, Hulpach

Hosté: Todua, De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, Kraffer, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Staples

Vyjádření:

Domácí:

Ivo Hulpach (univerzál VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř dnes hrál skvěle, hodně dobře zahrál univerzál Křesťan, který hodně pomohl Budějovicím i na servisu, který ale měli dobrý všichni hráči. Ve třetím setu jsme dvakrát neuhráli ztrátu a to rozhodlo – škoda. Do play off už víme, že vstupujeme předkolem proti Ústí, takže se na ně pokusíme co nejlépe připravit.“

Martin Kop (trenér VK Eur Sitex Příbram): „Vstoupili jsme do utkání ideálně, bojovně, vedli jsme 5:1. Všichni hráči Budějovic však skvěle servírovali a bránili standardní situace, v nich ukázali obrovskou kvalitu a sílu, naopak my jsme se na každý bod nadřeli. V prvním setu jsme měli za stavu 15:15 asi dvě nebo tři bodovky, které jsme neuhráli. Soupeři hodně pomohl Filip Křesťan, který skvěle útočil i servíroval. My jsme se nevzdali, zkoušeli jsme různě pozměnit sestavu, ale soupeř dnes ukázal svou kvalitu. Teď se musíme připravit na předkolo Ústí, které budeme hrát hned v úterý.“

Hosté:

Filip Křesťan (univerzál VK Jihostroj České Budějovice): „Začátek zápasu byl nervózní z obou stran, trochu jsme se s tím prali, ale myslím, že jsme to tu dnes zlomili na servisu, což je alfa a omega každého utkání. Pokud se nám nedaří servis, tak se hraje vždy těžce, ale dnes nám to šlo a jsem pyšný na celý tým, jak jsme dnes hráli, a že jsme udrželi první pozici v tabulce.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Příbram nás dnes zlobila, v této hale se vždy hraje hůře, protože je tu výborné publikum, je to hukot, navíc Příbram doma „solí“ servis. V ten moment, kdy se Příbrami servis dařil, jsme měli potíže, ale samozřejmě pomohl nám dnes Filip Křesťan, který nás skvělým servisem vždy vrátil do hry a myslím, že jsme dnes měli i lepší blok."

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupila domácí Příbram velmi dobře, hosté začali nervózně a Příbram vedla 5:1. Pak se však Jihostroj začal probouzet, skvěle útočil univerzál Křesťan, který několika rychlými útoky ze zóny 2 a 3 dotáhl skóre na 7:7. Od té chvíle se hrálo vyrovnaně, Budějovice však hrály lépe na ztrátu a lépe dohrávaly bodovky. Za stavu 15:15 Příbram chybovala, nedokázala zpracovat servis hostů tak, aby šlo útočit a hosté odskočili, čímž byl první set prakticky rozhodnutý.

Do druhého setu vlétli hosté z Českých Budějovic výborně. Příbram dostala několik přímých bodů z podání a za stavu 11:3 pro Budějovice už trenér Kop střídal skoro všechny hráče, na palubovce zůstali pouze Mikulenka s Juračkou. Náhradníci se však ukázali dobře a začali okamžitě proti nabité sestavě Budějovic bojovat, výborně hrál především Ivo Hulpach, druhý univerzál domácích. Přesto druhý set skončil 25:14 pro hosty.

Do třetího setu vstoupili znovu lépe domácí, byla to pro ně poslední šance, něco se zápasem udělat, i když už bylo jasné, že šesté místo v tabulce neudrží. V základu nastoupil univerzál Hulpach, který předváděl i nadále skvělý výkon. Hosté však znovu dokázali náskok domácích smazat a otočili skóre ve svůj prospěch. Příbram se nevzdávala a chvílema se jí podařila série dvou, tří bodů, oba trenéři vyčerpali poměrně rychle své oddechové časy. Hosté si v druhé části setu drželi náskok čtyř bodů, nicméně v koncovce se Příbrami podařilo senzačně dotáhnout na 23:23. Pak ovšem domácí nedokázali otočit ztrátu a zápas neukončil tvrdým útokem nikdo jiný než Filip Křesťan. České Budějovice tak zvítězily zaslouženě 3:0 a udržely první místo v tabulce. Příbram bude muset trnitou cestou přes předkolo play off, kde vyzve SKV Ústí nad Labem. V případě úspěchu v předkole se pak Příbram utká ve čtvrtfinále s Duklou Liberec.

autor: VK Příbram 

 

Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.