Shrnutí zápasu 26. 10. 2012

Berlínští recyklátoři svou arénu uhájili, porazili Jihostroj 3:0

Družstvo Jihostroje České Budějovice první zápas v základní skupině B nového ročníku Ligy mistrů prohrálo. Domácí tým Berlína přehrál českého mistra 3:0 a zajistil si tak maximální zisk třech bodů. Volejbalisté Jihostroje odehráli svůj první letošní duel Ligy mistrů na soupeřově palubovce - v německém hlavním městě Berlíně. Mužstvo domácích však před slušně zaplněnou halou neklopýtlo a získalo první cenné body do tabulky základní skupiny.
1. kolo, čt 25. 10. 2012, 19:30
Berlin Recycling Volleys
3:0
25, 22, 20

Berlin Recycling Volleys: Shoji, Touzinsky, Kromm, Spirovski, Fischer, Sikiric, Höhne, Galandi, Kuhner - libero Kryštof (Carroll, Kmet). Trenér Mark Lebedew.

VK Jihostroj České Budějovice: Zapletal, Novotný, Mach, Sukuba, Pláteník, Rojas - libero Juračka (Habr, Kriško). Trenér Jan Svoboda.

Nejvíce bodů: Fischer 15, Spirovski 11 - Pláteník 17, Novotný 15. Rozhodčí: Satanassi, Yener. Hráč zápasu dle CEV: Peter Pláteník

První set začali hosté z České republiky velmi dobře. V úvodu setu si vytvořili čtyřbodový náskok, který drželi až do stavu 16:12. Potom však soupeř zlepšeným servisem odtlačil jihočeskou přihrávku a srovnal skóre na 19:19.

Poté hostující družstvo opět odskočilo na rozdíl dvou bodů a za stavu 24:22 měl český mistr dokonce dva setboly, které ale neproměnil a soupeř vyrovnal na 24:24.

Ve vypjaté koncovce, kdy berlínský klub prakticky nechyboval a pomohl si nadraženými a zablokovanými míči, se rozhodlo až za stavu 27:25 pro domácí.

Němci, kteří nastoupili do druhého setu s větším sebevědomím, kvalitním servisem a přesnější hrou, odskočili hostům ve střední části sady o tři body. Toto dostačující vedení pak domácí drželi až do koncovky, kterou vyhráli 25:22.

Úvod třetího setu byl jako na houpačce. Nejprve vedli domácí o čtyři body, poté Jihočeši srovnali a drželi skóre až do stavu 16:16. Tady ale jakoby se hra hostí zadrhla a sérií vlastních chyb pustil Jihostroj soupeře do luxusního čtyřbodového náskoku. Ten pak Berlínští proměnili hned prvním mečbolem na konečných 25:20.

Do dalšího utkání Ligy mistrů nastoupí Jihostroj v domácí hale již příští úterý, a to proti Budvě z Černé Hory. Extraliga pokračuje již v sobotu, kdy do Budějc přijede ostravský celek. Domácí Heroes můžete přijít podpořit do Sportovní haly vždy od 18 hodin.

Fotogalerii ze zápasu z Berlína můžete sledovat ZDE

Stanislav Pochop: „Soupeř nás přehrál zejména na bloku. V ostatních činnostech se nám dařilo držet krok. Velká škoda je prvního setu, ve kterém jsme stále vedli, ale prohospodařili jsme koncovku. V dalších setech jsme museli dotahovat náskok soupeře, a i když se nám to několikrát podařilo, německý tým si pomohl blokem, nebo jsme míč vyhodili do autu. To nás v nějakém setu stálo vítězství. Je možné, že domácí již mají za sebou pár těžkých zápasů v domácí lize a jsou rozehranější,“ zhodnotil průběh utkání ihned po skončení zápasu asistent trenéra hostujícího celku Stanislav Pochop