volejbalový klub jihostroj české budějovice
Souhrn utkání 11. 01. 2021

Odveta s Libercem se vydařila. Jihostroj znovu vede extraligu!

Pondělní bitva o první místo slibovala špičkový volejbal. A přesně takový mohli vidět diváci u televizních obrazovek. Jihostroj první sadu ovládl překvapivě snadno, od druhého setu se ale vyrovnala hra i průběžný výsledek. Koncovky třetího a čtvrtého setu zvládl lépe Jihostroj, který předčil soupeře na servisu i hře v poli. Díky tříbodovému vítězství se České Budějovice vrací do čela UNIQA extraligy.
17. kolo, po 11. 1. 2021, 19:30
VK Jihostroj České Budějovice
VK Dukla Liberec
3:1
25:13, 22:25, 25:19, 25:22

VK Jihostroj České Budějovice:  Mach, Schouten, Michálek, Ondrovič, de Amo, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Zmrhal, Todua

VK Dukla Liberec:  T. Kriško, Veselý, M. Kriško, Šulista, Leikep, Kovalčuk, libero Kopáček. Střídali: Štokr, Srb, Suda

Nejvíce bodů: Schouten 22, Stoilovič 19, Ondrovič 9 – Leikep 15, T. Kriško 13, Veselý 8

Útoky: 51:45

Esa: 12:4

Bloky: 10:10

Chyby soupeře: 24:20

Rozhodčí: Činátl a Rychlík

Komentář

Utkání začalo zostra. Domácí se snažili zaskočit Liberec rychlým nástupem a dařilo se jim. Na síti byl jistý blokař Ondrovič a po pěkných výměnách rázem Jihostroj vedl 10:5. Na domácích bylo znát velké odhodlání a touha oplatit Liberci porážku z prvního vzájemného duelu. Pro Severočechy byli nepříjemné rychlé kombinace de Ama s kapitánem Machem a rány Schoutena. Za stavu 15:11 se hosté mírně přiblížili Jihostroji, ale dotahování Severočechů se nekonalo. V závěru setu se blýskl Stoilovič, který třemi úspěšnými servisy dotáhl do konce velice povedený set pro Jihostroj – 25:13.

Jihostroj těžil ze soustředěného výkonu a skvělé obrany i na začátku druhého setu. Liberec začal být důraznější na podání, což byla jedna z cest, kterou mohl dominanci Jihostroje ohrozit. Hostům se začalo dařit a chvíli byli i ve vedení. Jihostroj však svého soupeře nenechal příliš odskočit a za stavu 12:11 si vzal vedení zpět. Hra byla velmi vyrovnaná, diváci u televizních obrazovek viděli ve druhém setu pěkný volejbal z obou stran. Vedení se často přelévalo ze strany na stranu. Dvacátého bodu dosáhli dříve hosté, ale Šulista zkazil servis a bylo opět vyrovnáno. Liberec však znovu odskočil a napínavou koncovku dotáhl do úspěšného konce díky důraznému podání Tomáše Kriška – 22:25.

Ve třetím setu se pokračovalo ve stejně vyrovnané hře. Ve vzduchu byla znát mírná nervozita z obou stran. Obě mužstva předváděla skvělý volejbal a skóre bylo neustále vyrovnané. Mírně navrch měli Jihočeši, kteří se však až za stavu 16:13 dostali do většího než pouze dvoubodového vedení, a to při podání de Ama. Jihočeši si nadále drželi náskok a za stavu 20:15 měli již velmi slibné vedení. Liberec už domácím ve třetím setu nezvládl vzdorovat a České Budějovice si nakonec pohodlně udržely náskok – 25:19.

Do čtvrté sady vstupovali domácí uvolněnější. Liberec byl odhodlaný zápas vyrovnat, nicméně Jihočeši skvěle bránili v poli a drželi si mírný náskok. Domácí také drželi na uzdě hostujícího Michala Kriška, který se nedostal příliš do zápasu. Tyto faktory vedly k tomu, že domácí opanovali i čtvrtý set. Důrazný univerzál Schouten, na kterém po zranění Rejlka domácí hodně spoléhali, si připsali několik pěkných bodů. Stejně tak šikovný smečař Stoilovič. V koncovce měli domácí navrch a dramatický zápas zvládli lépe. Vrátili se tak do čela UNIQA extraligy, kde se příliš dlouho neohřálo Karlovarsko.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Byli jsme jednoznačně lepší na servisu. Liberec měl také dobrý servis, ale my jsme jich měli více. Neměli jsme tolik bloků, ale dobře jsme bránili v poli a následně jsme z toho slušně útočili.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byli jsme na servisu mnohem lepší než soupeř, což nám strašně pomohlo. Tím pádem jsme byli schopní soupeře odbránit a dohrávat bodové balony. Takticky jsme byli připravení výborně, jelikož jsme se v domácím prostředí nechtěli nechat zahanbit a vrátit Liberci porážku z prvního zápasu.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Domácí potvrdili, že jsou silní v domácím prostředí. Klíčový byl servis.

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): V prvním setu nás domácí rozebrali, ale jsem rád, že jsme se ve druhém setu vrátili do zápasu. Rozhodovaly chyby a také to, že Budějovice byly lepší na bloku, v poli i na servisu

tabulka UNIQA extraliga 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 16 41
2. Jihostroj 17 40
3. Liberec 17 39
4. Ústí nad Labem 18 34
5. Praha 17 33
6. Ostrava 17 26
7. Odolena Voda 16 24
8. Kladno 17 18
9. Brno 18 16
10. Beskydy 16 12
11. Příbram 17 12
12. Zlín 18 11
kompletní tabulka

Další články

Souhrn utkání 16. 01. 2021

Jihostroj bojoval v Karlových Varech o tie-break, nakonec odjíždí bez bodu

Preview k zápasu 15. 01. 2021

Znovu o první místo! Přiveze Jihostroj body z Karlovarska?