Shrnutí zápasu 6. 2. 2021

Jihostroj přejel Ostravu a v základní části doma nepoznal porážku

V posledním domácím zápase jsme nedali soupeři nejmenší šanci. Ostrava se za tři sety dostala nejvýše na 17 bodů. Máme tak jedenáctou domácí výhru a za celou základní část jsme neztratili na naší palubovce jediný bod! Dotáhli jsme se na vedoucí Karlovarsko a o vítězi základní části rozhodne až poslední kolo UNIQA extraligy.
21. kolo, so 6. 2. 2021, 18:00
VK Ostrava
3:0
25:14, 25:15, 25:17

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Michálek, Todua, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Polák

VK Ostrava: Ihnát, Kotas, Jambor, Janků, Sedláček, Dvořák, libero Sobczak. Střídali: Kružkov, Vancl, Jelen, Mazoch, Muroň

Nejvíce bodů: Zmrhal a Schouten oba 12, Michálek 11 – Janků 12, Kružkov 7, Ihnát 5

Útoky: 34:32

Esa: 4:1

Bloky: 9:0

Chyby soupeře: 28:13

Rozhodčí: Buchar a Kořenek

Jihostroj šel do zápasu jako favorit, přestože i Ostrava v minulosti dokázala potrápit domácí v českobudějovické hale. České Budějovice vstoupily do utkání zostra a dostávaly hosty pod tlak. Dařilo se Schoutenovi a Jihostroj si tak brzy vybudoval bezpečný náskok. Domácí vedli 15:8 a měli první set jasně ve svých rukou. Esem se blýskl Schouten, Ondrovič i de Amo, což potvrdilo dominanci Jihočechů na servisu. Ostrava dále chybovala a domácí si snadno pohlídali vítězství v prvním setu – 25:14.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Ostravští se oklepali a zlepšili příjem i servis. Přesto se domácí drželi ve vedení, i když jejich náskok nebyl zprvu tak dominantní. Jihostroj výrazněji odskočil až za stavu 18:13, kdy hostujícího Ihnáta zablokovala dvojice Todua–Schouten. Od té doby bylo na palubovce jen jedno mužstvo. Českobudějovičtí úspěšně blokovali i skládali balony a zvítězili 25:15.

Třetí sada pokračovala ve stejným duchu. Domácí byli aktivnější a hosté dělali mnoho chyb. Velmi dobrý zápas hrál Zmrhal, který se do sestavy Jihostroje dostal po delší době. I díky jeho příspěvku si Jihostroj držel bezpečný náskok a Ostravští neměli šanci utkání zvrátit. České Budějovice měly velmi dobrou úspěšnost na útoku a ani ve třetím setu nedovolily soupeři dostat se před 20 bodů. Symbolickou těčku udělal posledním bodem navrátilec Josef Polák.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Výborně jsme podávali a následně dobře bránili. Ostravu jsme téměř nepustili k útoku středem, což je dobře, protože Sedláček umí z této pozice bodovat. Moc jsme toho nezablokovali, ale skvěle jsme bránili v poli. Ostrava má vždy velmi dobrý servis, takže se na něj zaměřujeme. Dnes se nám to podařilo.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Po všech stránkách to od nás byl koncentrovaný výkon. Ostravě jsme nedali šanci a po zásluze jsme vyhráli. Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům za skvělý výkon.

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): Skóre přesně ukazuje předvedenou hru. Nebojovali jsme za Ostravu a když nebojujeme, tak je náš výkon poloviční. Budějovice hrály dobře, moc nám toho nedovolily. Tlačily už od podání a dařilo se jim i v obraně. My jsme si s tím vůbec neporadili a nedařilo se nám v žádné činnosti. Je to naše už druhá porážka v řadě. V posledních dvou zápasech s Kladnem a Prahou musíme bodovat, abychom se udrželi v šestce.

David Janků (kapitán VK Ostrava): Předvedli jsme strašný výkon. Čekal jsem, že budeme aspoň trochu kousat. V každém setu jsme drželi krok opravdu jen chvíli, pak vždy soupeř odskočil dlouhou sérií bodů. Neměli žádný blok, a to podle mě rozhodlo. Budějovice toho více ubránily a měly zápas pod kontrolou.