volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 6. 2. 2021

Jihostroj přejel Ostravu a v základní části doma nepoznal porážku

V posledním domácím zápase jsme nedali soupeři nejmenší šanci. Ostrava se za tři sety dostala nejvýše na 17 bodů. Máme tak jedenáctou domácí výhru a za celou základní část jsme neztratili na naší palubovce jediný bod! Dotáhli jsme se na vedoucí Karlovarsko a o vítězi základní části rozhodne až poslední kolo UNIQA extraligy.
21. kolo, so 6. 2. 2021, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Ostrava
3:0
25:14, 25:15, 25:17

VK Jihostroj České Budějovice:  de Amo, Michálek, Todua, Schouten, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Polák

VK Ostrava:  Ihnát, Kotas, Jambor, Janků, Sedláček, Dvořák, libero Sobczak. Střídali: Kružkov, Vancl, Jelen, Mazoch, Muroň

Nejvíce bodů: Zmrhal a Schouten oba 12, Michálek 11 – Janků 12, Kružkov 7, Ihnát 5

Útoky: 34:32

Esa: 4:1

Bloky: 9:0

Chyby soupeře: 28:13

Rozhodčí: Buchar a Kořenek

Komentář

Jihostroj šel do zápasu jako favorit, přestože i Ostrava v minulosti dokázala potrápit domácí v českobudějovické hale. České Budějovice vstoupily do utkání zostra a dostávaly hosty pod tlak. Dařilo se Schoutenovi a Jihostroj si tak brzy vybudoval bezpečný náskok. Domácí vedli 15:8 a měli první set jasně ve svých rukou. Esem se blýskl Schouten, Ondrovič i de Amo, což potvrdilo dominanci Jihočechů na servisu. Ostrava dále chybovala a domácí si snadno pohlídali vítězství v prvním setu – 25:14.

Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Ostravští se oklepali a zlepšili příjem i servis. Přesto se domácí drželi ve vedení, i když jejich náskok nebyl zprvu tak dominantní. Jihostroj výrazněji odskočil až za stavu 18:13, kdy hostujícího Ihnáta zablokovala dvojice Todua–Schouten. Od té doby bylo na palubovce jen jedno mužstvo. Českobudějovičtí úspěšně blokovali i skládali balony a zvítězili 25:15.

Třetí sada pokračovala ve stejným duchu. Domácí byli aktivnější a hosté dělali mnoho chyb. Velmi dobrý zápas hrál Zmrhal, který se do sestavy Jihostroje dostal po delší době. I díky jeho příspěvku si Jihostroj držel bezpečný náskok a Ostravští neměli šanci utkání zvrátit. České Budějovice měly velmi dobrou úspěšnost na útoku a ani ve třetím setu nedovolily soupeři dostat se před 20 bodů. Symbolickou těčku udělal posledním bodem navrátilec Josef Polák.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Výborně jsme podávali a následně dobře bránili. Ostravu jsme téměř nepustili k útoku středem, což je dobře, protože Sedláček umí z této pozice bodovat. Moc jsme toho nezablokovali, ale skvěle jsme bránili v poli. Ostrava má vždy velmi dobrý servis, takže se na něj zaměřujeme. Dnes se nám to podařilo.

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Po všech stránkách to od nás byl koncentrovaný výkon. Ostravě jsme nedali šanci a po zásluze jsme vyhráli. Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům za skvělý výkon.

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): Skóre přesně ukazuje předvedenou hru. Nebojovali jsme za Ostravu a když nebojujeme, tak je náš výkon poloviční. Budějovice hrály dobře, moc nám toho nedovolily. Tlačily už od podání a dařilo se jim i v obraně. My jsme si s tím vůbec neporadili a nedařilo se nám v žádné činnosti. Je to naše už druhá porážka v řadě. V posledních dvou zápasech s Kladnem a Prahou musíme bodovat, abychom se udrželi v šestce.

David Janků (kapitán VK Ostrava): Předvedli jsme strašný výkon. Čekal jsem, že budeme aspoň trochu kousat. V každém setu jsme drželi krok opravdu jen chvíli, pak vždy soupeř odskočil dlouhou sérií bodů. Neměli žádný blok, a to podle mě rozhodlo. Budějovice toho více ubránily a měly zápas pod kontrolou.

tabulka UNIQA extraliga 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Preview 03. 03. 2021

Startuje play-off! Začínáme ve čtvrtek televizním zápasem

Aktuální zpráva 02. 03. 2021

Změna! Naším soupeřem ve čtvrtfinále bude Odolena Voda