Shrnutí zápasu 5. 12. 2021

V souboji prvního s posledním potvrdil Jihostroj pozici lídra

Mezi zápasy Poháru CEV stihl Jihostroj ještě extraligové utkání ve Zlíně. Proti poslednímu týmu tabulky České Budějovice vyhrály první set rozdílem třídy 25:10 a zápas ukončily jasným vítězstvím po třech setech. Získaly tak povinné tři body a upevnily si pozici na prvním místě.
11. kolo, so 4. 12. 2021, 17:00
VSC Fatra Zlín
0:3
10:25, 20:25, 19:25

VSC Fatra Zlín: Čechmánek, Šulc, Čeketa, Varous, Adamec, Toman, libero Viceník. Střídali: Lamri, Kozak, Pavlovský, Gálík

VK Jihostroj České Budějovice: Michálek, Mach, Kriško, Licek, Polák, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Schouten, Piskáček

Nejvíce bodů: Čeketa 9, Čechmánek, Varous a Pavlovský všichni 5 – Licek a Michálek oba 13, Kriško 12

Útoky: 28:43

Esa: 2:3

Bloky: 6:9

Chyby soupeře: 13:20

Rozhodčí: Krtička a Dmejchal

Diváci: 175

V prvním setu začali hráči Fatry s velkým respektem. Od stavu 2:2 začali úřadovat hostující smečaři Kriško, Michálek a Licek. Díky jejich kvalitě se ujali vedení 5:11 a donutili domácího trenéra Obdržálka vzít první oddechový čas. I nadále hráči Jihostroje vládli a za stavu 7:16 se domácí trenér opět pokusil zastavit příval bodů druhým oddechovým časem. Hosté však i nadále byli na koni a vypracovali si 14 setbolů. Hned první proměnil hostující Licek esem z podání a hosté brali první set 10:25.

V druhém setu nastoupil u domácích na postu nahrávače Lamri místo Šulce a domácí drželi vyrovnaný stav do stavu 5:5. V dalším průběhu odskočili hosté na 5:8 a 7:11. Hráči Fatry se nevzdali a blokem Varouse a útoku Tomana snížili na rozdíl jednoho bodu (10:11) a donutili hostujícího trenéra Dvořáka vzít první oddechový čas. Potom hráči Fatry drželi krok s favoritem do stavu 16:16, ale s blížící se koncovkou začali domácí opět chybovat a za stavu 17:20 si vzali první oddechový čas. Přesto si hráči Jihostroje vybojovali pět setbolů. První odvrátil Toman útokem, druhý proměnil Michálek smečí.

Od třetího setu vyměnil domácí trenér na postu diagonálního hráče Adamce Pavlovským. Od stavu 8:8 hosté zabrali a za stavu 12:15 si vzali domácí první oddechový čas, za stavu 14:19 druhý. V koncovce si hosté vybojovali pět mečbolů. První odvrátil Čeketa a druhý proměnili hosté zkaženým podáním domácího Gálíka, který krátce předtím vystřídal Varouse.

Autor: Ivan Dostál

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): Budějovice byly lepší na servisu a v obraně. Naši nahrávači zaostávali v přesnosti a distribuci nahrávky. Gratuluji hostů k vítězství.

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): Soupeř byl lepší v obraně a my jsme mu to nekvalitním útokem usnadnili.

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas byl o naší obraně, nešli jsme do toho přes útok, nechali jsme Zlín hrát a ubránili jsme ho.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsme rádi za tři body venku, ve Zlíně se nám nehraje dobře.