7.kolo, středa 25.10.2017, 19:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
25:17, 25:20, 25:14
Odolena VodaOdolena Voda

České Budějovice: Palgut, Šotola, Todua, Ondrovič, Michálek, Fila. LIbero: Kryštof. Střídali: Halaba, Mach
Odolena Voda: Licek, Mikula, Hadrava, Russel, Morales, Carabali. Libero: Turis. Střídali: Holčík, Bachmatiuk.

Komentář

V předehrávce 7. kola volejbalové extraligy přivítal českobudějovický Jihostroj na své palubovce mužstvo z Odoleny Vody. A opět vyhrál bez ztráty setu. Po hodinovém utkání zvítězil 3:0. 

Utkání začalo vyrovnaným výkonem na obou stranách. V polovině prvního setu se Jihostroj ujal vedení a do druhého oddechového času vstupoval za vedení 16:13. Následně se Jihostroj  koncentrovaně soustředil na hru, výborně podával a do koncovky už vstupoval sebejistě za stavu 22:16. Set zakončil stav 25:17. 

Úvodem druhé sady Aero chybovalo na servisu. Vynikajícím servisem se blýsknul Fila a stav ukazoval skóre 8:3. V polovině sady přišel na hřiště Radek Mach, který vystřídal blokaře Toduu. Třiadvacátý bod zaznamenal Tomáš Fila skvělým jednoblokem. Čtyřiadvacátý bod patřil útoku Petra Michálka a esem ukončil set Marek Šotola. Druhý set ukončilo skóre 25:20.

Třetí set zahájili Jihočeši skvělým servisem, esem zazářil Marek Šotola. Stav se ale srovnal na 6:6. Poté opět přišla série skvělých servisů, tentokrát od nahrávače Palguta. Za stavu 17:13 přišel na servis Halaba místo Fily. Poté také přišel na hřiště Pepa Polák místo Ondroviče. Dvacátý bod zaznamenal výborným útokem Šotola. 


Marek Mikula (kapitán Aero Odolena Voda) - Snažili jsme se být schopní konkurence, ale bohužel kvality jsou někde jinde. Z naší strany přišlo mnoho chyb, ale to patří k tomu, protože s takovým družstvem hrát, je velmi těžké. Snažili jsme se i riskovat, ale nešlo nám to.

Jiří Vojík (trenér Aero Odolena Voda) - V Budějovicích se těžko vyhrává, když jsme s nimi drželi v určité pasáži krok, tak stačí jedna nebo dvě chyby a už se to těžko otáčí. První dva sety jsme hráli to, na co máme, ale ve třetím setu už nás dostali servisem a vlastníma chybama. My jsme jim lehce pomohli, ale pro nás jsou důležité zápasy s týmy, které jsou kolem nás. Budějovice jsou lepší.

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Dnes jsme hráli lépe v útoku, než v minulém zápase. V začátku zápasu jsme byli možná zbytečně nervózní, popadalo nám tam hodně balonů. Odolena Voda nás neprověřila. 

Tomáš Fila ( Jihostroj Č. Budějovice) - Zápas hodnotím pozitivně, hráli jsme dobrý volejbal.  Výborná kulisa a hráli jsme dobře na ztrátu, blokovali jsme.


 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.