18.kolo, sobota 3.2.2018, 18:00
Odolena Voda Odolena Voda
0:3
17:25,21:25,23:25
České BudějoviceČeské Budějovice


Komentář

AERO stačilo administrativně dopsat na soupisku ukrajinského smečaře Igora Vitiuka, který začal proti Jihostroji v základní sestavě. Naopak chyběl nemocný Kotrch. Jihostroj postrádal libero Kryštofa, který do haly sice dorazil, ale viróza byla silnější, a proto do hry nezasáhl. Jeho místo zastoupil Michálek, který musel na libero a na post smečaře mířil Kraffer. I tak hosté měli víceméně zápas pod svou kontrolou a i když se hrály dvě velmi vyrovnané a dramatické koncovky, Jihostroj svou zkušeností dovedl zápas do vítězného konce.

Utkání začalo velkým náporem hostujícího Jihostroje, který velmi rychle vedl vysokým rozdílem. Domácí AERO s jeho přičiněním chybovalo a bylo pod velkým tlakem. Po vystřídání se AERO zvedlo a drželo s hosty krok, nicméně náskok byl veliký a hosté se nenechali nijak vykolejit. Ujali se po 23 minutách vedení 1:0.

I do druhého setu měli hosté lepší vstup, kdy si rychle vybojovali vedení a při prvním technickém oddechovém čase vedli o 3 body. Dále hra byla vyrovnaná, AERO dobře servírovalo a dostávalo Budějovice pod tlak na příjmu. Hosté vraceli stejnou mincí a při druhém technickém oddechovém čase vedli stále o 3 body. Po něm se AERO mohutně nadechlo a vyhrálo sérii do vstupu do koncovky 8:2, čímž vedlo samo 3 body. Především dobře bránilo jak na síti, tak i v poli a dokázalo důležité bodové míče úspěšně zaútočit. Českobudějovičtí svůj další útok složili a na podání šel Křestaň. Ten zaznamenal hned 6 servisů za sebou a tlačil domácí dál od sítě. Zaznamenal dvě esa za sebou na stav 24:21. Další rozehru si hosté sami uhráli a vedli již 2:0.

Do třetího setu měli domácí znovu hrozivý vstup. Hosté velmi rychle vedli 6:0. AERO se snažilo a bylo postupně odměněno. Dotahovalo a před koncovkou bylo na rozdíl dvou bodů. V koncovce byli hosté trpělivější a hráli bez chyb. Vybojovali si hned 3 matchbally. Využili ale až třetí, který Křesťan proměnil svým útokem. České Budějovice vyhrály zaslouženě 3:0.

Marek Mikula (kapitán domácích): „Opět jsme zkoušeli novou sestavu. Proti Českým Budějovicím jsme zahráli dvě vyrovnané koncovky, ale uhrály si to trpělivostí a zkušeností, kdy čekaly na naši chybu.“

Jiří Vojík (trenér domácích): „Dva sety jsme dotáhli do koncovek, zvlášť ve druhém setu mě mrzí koncovka, kdy jsme vedli 21:18. Budějovice byly v těchto momentech lepší na servisu a to rozhodlo dvě vypjaté koncovky. Chválím tým za bojovnost, a že jsme se nezalekli silného soupeře.

Hosté:

Radek Mach (kapitán hostů): „Až na 2. Set, kdy se Odoleně Vodě dařil servis, jsme zvládli zápas udržet v našich rukách. Musím pochválit kluky za bojovný výkon a zaslouženě máme 3 body.“

René Dvořák (trenér hostů): „Před zápasem jsme zjistili, že Martin Kryštof dostal virózu a Petr Michálek musel na libero a zhostil se toho velmi dobře, Jiří Kraffer na smeči také. Jsem rád, že kluci zacelili tyto mezery v sestavě, bojovali jsme a jsem rád za 3 body.“

AERO Odolena Voda – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (17:25,21:25,23:25)

Rozhodčí: Kavala T. a Bohačík R.

Počet diváků: 505

Sestavy (od zóny I): 

Domácí:  Kozlovskyi, Licek, Carabali, Mikula, Vitiuk, Russell, libero: Turis. Střídali: Hladík, Holčík

Hosté: Palgut, Kraffer, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič, libero: Michálek. Střídali: Fila


 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.