o 3.místo, úterý 17.4.2018, 17:10
České Budějovice České Budějovice
3:2
22:25,25:21,25:18,21:25,18:16
LiberecLiberec

České Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Michálek, Todua, Fila, libero: Kryštof. Střídali: Kupilík, Kraffer, Ondrovič
Liberec: Galabov, Leikep, Galabov, Štokr, Janouch, Holubec, libero: Kopáček. Střídali: Správka, Kunc, Staněk, Indra.

Komentář

Bitva o bronzové medaile začala kvůli přímému přenosu České televize o hodinu dříve (v 17 hodin). Liberecký tým Michala Nekoly přijel na českobudějovickou palubovku v nejsilnější sestavě, bohužel domácí se museli obejít bez Šotoly a Halaby.

Michálek získal cenu MVP! Jihostroj porazil Liberec až v pátém setu

Bitva o bronzové medaile začala kvůli přímému přenosu České televize o hodinu dříve (v 17 hodin). Liberecký tým Michala Nekoly přijel na českobudějovickou palubovku v nejsilnější sestavě, bohužel domácí se museli obejít bez nemocného Marka Šotoly a Pawla Halaby. 

Do prvního oddechového času vstupoval s dvoubodovým náskokem domácí Jihostroj (8:6), ale hra byla vyrovnaná a stav se dorovnával (10:10). V polovině sady se dostala Dukla do vedení, které si udržela až do stavu 21:21. V závěru se ukázala skvělá liberecká obrana, která byla klíčová k zisku prvního setu. 

První oddechový čas druhého dějství si vzal Michal Nekola za stavu 7:5 pro domácí Budějovice. Skvěle hrající smečař Petr Michálek šňůrou útoků z hlavního kůlu posunul stav na 16:12. Liberecký kouč zareagoval na nepříznivý stav a poslal na hřiště místo Jana Štokra Patrika Indru. Útok Tomáše Fily navýšil stav domácích před koncovkou na 20:14. O poslední dva body domácích se postaral Valerij Todua (25:21). 

Třetí set byli Jihočeši důraznější na útoku (13:9). V polovině setu vystřídal kapitán Aleš Správka slovenského smečaře Kriška. Petr Michálek posunul skóre pro Jihostroj na 18:11 a domácí tým si šel za ziskem třetí sady. Obě strany výrorně podávaly, když na servis domácích přišel střídající Jirka Kraffer. Před vstupem do koncovky upravil stav na 22:16 esem ze servisu Filip Křesťan. Filu vystřídal na servis Kupilík a za stavu 24:17 vstoupil na palubovku nejstarší hráč extraligy Lubomír Staněk, jenže v zápětí Filip Křesťan třetí set ukončil. 

Čtvrtý set začal dlouhými výměnami, bitva o každý bod a důležitost vítězství tohoto setu byla na hřišti evidentní. Po vyrovnaném stavu 10:10 si hosté vytvořili dvoubodový náskok a trenér René Dvořák zareagoval oddechovým časem. Dukla už vedla 21:16, když trenér Dvořák vystřídal nahrávače Palguta za Filipa Kupilíka. Čtvrtý set vyhrál Liberec a stav se vyrovnal 2:2 na sety. 

Vstup do tie-breaku vyšel lépe Dukle. Za stavu 10:7 pro hosty si vzal René Dvořák oddechový čas, aby Liberec ve hře přerušil. Dvakrát bodoval Tomáš Fila, nejdříve útokem a poté blokem. Jan Galabov servíroval do zámezí a na servis domácích přišel místo Toduy Ondrovič. V důležitém momentu bodoval Tomáš Fila a Jihostroj srovnal na 13:13, drama pokračovalo a stav se vyhoupl na 15:15, ale štěstěna se přiklonila na stranu domácích a Jihostroj v tie-breaku zvítězil 18:16 na body a 3:2 na sety. 

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl českobudějovický smečař Petr Michálek, jenž získal během pěti setů 24 bodů  a v závěru převzal z rukou prezidenta klubu Ing. Jana Diviše cenu pro nejlepšího hráče MVP.


 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.