o 3.místo, úterý 24.4.2018, 18:00
České Budějovice České Budějovice
2:3
22:25,25:19,19:25,25:21,5:15
LiberecLiberec


Komentář

Domácí kouč René Dvořák vsadil na ostřílenou sestavu s nahrávačem Palgutem a univerzálem Křesťanem, smečaři Michálkem a Filou, blokaři Machem a Toduou. 

Reprezentační kouč Michal Nekola ve službách liberecké Dukly poslal na palubovku nahrávače Janoucha, univerzála Štokra, smečaře Kriška a Galabova, blokaře Leikepa a Holubce.  Bodový náskok domácích se před vstupem do koncovky přehoupl na stranu liberecké Dukly.  V koncovce na smeči vynikl Honza Galabov, vzápětí se blýskl přímým bodem z podání Filip Křesťan, ale nato Michal Nekola zareagoval oddechovým časem. Po time-outu dal Křesťan další eso. A mohlo přijít i další, ale rozhodčí rozhodl jinak a kapitán Radek Mach žádal vysvětlení. Závěr však vyšel lépe hostům, kteří vyhráli první set 25:22.

Do prvního technického času druhé sady zavelel ukázkovým útokem z pipu Petr Michálek (8:5).  Důrazný dvojblok Todua/Palgut se zasloužil o náskok 15:10.  Honza Štokr poslal útok přes anténu a rázem to bylo 20:16. V koncovce byl opět vidět Galabov, na straně opačné Filip Křesťan a Radek Mach.  V závěru vystřídal Nekola Janoucha a přišel Srb. Čtyřiadvacítku připsal Michálek a pětadvacítku Křesťan. Bylo srovnáno na 1:1.  

Ve třetí sadě bodoval Jan Štokr, Liberec už vedl 9:6, když René Dvořák požádal o oddechový čas. Poté přišel na hřiště nahrávač Filip Kupilík, jenž střídal Filipa Palguta. Liberec vedl 19:15 a místo Štokra přišel Indra, jenž se zviditelnil dvěma body ze servisu. Výborně hrál i Jan Galabov a koncovka patřila Dukle. Jakub Janouch bodoval na druhou přes, poslední bod patřil Správkovi. 

Čtvrtý set zdobil servis a důrazný útok.  Tahaný míč kapitána Aleše Správky posunul skóre na 18:14 pro Jihostroj. Místo Štokra přišel na servis Indra, ale mířil do zámezí, a tak se vrátil Štokr. Vystřídal i Jihostroj, místo Toduy přišel na servis Ondrovič a to už domácí vedli 23:20. Setbol pro domácí napsal kapitán Radek Mach útokem středem sítě a Filip Křesťan ho vzápětí proměnil v pětadvacátý bod. O bronzových medailích tak rozhodovala pátá sada. 

Úvodem zkrácené sady si Dukla vytvořila tříbodový náskok. Liberec výborně podával. Srávka připsal Dukle devátý bod a Jihostroj měl o pět bodů méně. Bodově táhl Duklu Honza Štokr. Liberecký tým zvítězil 15:5.

Vyjádření po utkání :

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Opět přišlo drama s velmi špatným koncem pro nás. Vyrovnané čtyři sety, potom jsme v pátém setu přestali úplně hrát. Přestali jsme přihrávat a nebyli jsme schopní založit ani útok. V pátém setu vyhrála odvaha Liberce, protože dávali kvalitní servis a udělali si náskok.

Peter Ondrovič (blokař Jihostroje): Liberec měl po celý zápas lepší koncentraci a šel si za medailí srdcem.  A to dnes rozhodlo. 

Michal Nekola (trenér Liberce): Bylo to velice vyrovnané utkání, kde rozhodl servis a obrana. My jsme moc šťastní, že jsme získali bronzové medaile.

Jan Štokr (kapitán Liberce): Už je venku hezky a těžko se hledá motivace. Myslím si, že pro nás byla tato série určitě lepší, než ta proti Kladnu. 


 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.