Bitva severu proti jihu vyzněla ve čtyřech setech pro volejbalisty Liberce

Bitva severu proti jihu vyzněla ve čtyřech setech pro volejbalisty Liberce05.11.2016 | Aleš Skok | Foto Jan Luxík
Šlágr 5. kola volejbalové UNIQA extraligy se hrál na palubovce Dukly Liberec. Jihostroj první set zvládl, ale poté už tahal za kratší konec. Následující tři sady celkem jasně prohrál a po slibném začátku zápasu tak po prohře 1:3 na sety neputuje ani bod.5.kolo, sobota 5.11.2016, 18:00
Liberec Liberec
3:1
-22, 17, 18, 20
České BudějoviceČeské Budějovice

Liberec: Správka, Leikep, Patucha, Galabov, Staněk, Janouch – libero Kopáček. Střídali Kramár, Kunc.
České Budějovice: Gevert, Mach, Michálek, Habr, Todua, Fila – libero Kryštof. Střídali Sobotka, Červinka, Kraffer.
Rozhodčí: Pecháček - Velinov.
Nejvíce bodující hráči:Patucha (21) - Gevert (17).

Bitva severu proti jihu vyzněla ve čtyřech setech pro volejbalisty Liberce

Komentář

Hned od začátku zápasu musel Jihostroj dotahovat dvoubodové vedení, ale to se jim nedařilo. Vedení Severočechů ještě narostlo na 6:3. Při prvním technickém oddechovém času prohrávaly České Budějovice 6:8. Dvoubodový rozdíl se táhl i dalším průběhem první sady. Poté ale hosté zabrali a náskok svého soupeře dotáhli na 14:14. A po dalším úspěšném útoku bylo skóre dokonce otočeno. Jenže po technické Habrově chybě bylo zpátky vyrovnáno. Koncovka byla velice vyrovnaná. Jihostroj se v ní ale dostal do vedení 21:19 a domácí trenér tak sáhl k oddechovému času. To jim však nepomohlo, Českobudějovičtí využili druhý setbol a ujali se vedení 1:0 na sety.

Začátek druhého setu hostům příliš nevyšel a prohrávali 1:4. Poté dvěma body snížili, ale Liberec si své vedení vybojoval opět zpátky. V první povinné přestávce tak Jihostroj ztrácel dva body. Jenže Severočeši hráli ve druhém setu dobrý volejbal a dostal se do vedení 12:8. Malými krůčky se ale Jihočeši dotahovali a náskok snižovali. Koncovka druhé sady už tak vyrovnaná nebyla. Liberec do ní vkročil s pětibodovým vedením a nakonec druhou sadu ovládl poměrem 25:17.

Jihostroji nevyšel ani vstup do třetího setu, když prohrál první dvě výměny. Pak ale přišla skvělá pasáž a pět bodů v řadě. Tříbodový rozdíl svítil na světelné tabuli i při prvním technickém oddechovém čase. Jenže domácí se samozřejmě nevzdávali a náskok Jihočechů se ztenčoval, až bylo nakonec vyrovnáno na 14:14. Poté se ale hra Českých Budějovic sesypala a rázem o tři body prohrávaly. Třetí set tak prohrály 18:25.

Sada s pořadovým číslem čtyři byla od počátku nejvyrovnanější ze všech. Vyrovnaný stav platil až do skóre 10:10, ale pak se Liberci povedli dva útoky a domácí se stali prvním týmem, který se ve čtvrtém setu utrhl na více jak bod. Jejich náskok v domácím prostředí rostl i nadále a Jihostroj v tu chvíli tahal za kratší konec. Při druhém technickém time-outu prohrávali hosté 13:16. Jenže českobudějovičtí srovnali na 19:19. Koncovka ale vycházela lépe domácímu mančaftu. Ten poslední set ovládl 25:20 a nedovolil Jihostroji si odvézt ani bod.

Další zápas čeká Jihostroj v pátek 11. listopadu. Na domácí palubovce ve Sportovní hale přivítají od 18 hodin Benátky nad Jizerou.

 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.