Brno nedalo Jihostroji šanci a pohodlně zvítězilo ve třech setech

Brno nedalo Jihostroji šanci a pohodlně zvítězilo ve třech setech12.04.2016 | Aleš Skok | Foto Dominik Svoboda
Zatím nejspíše nejjednoznačnější zápas semifinálové série. Jihostroj měl v prvním setu tři setboly, ale ty nevyužil a od té doby byl horším týmem. Další dva sety prohráli hosté už poměrně snadno a Brno se mohlo radovat z vítězství 3:0 a vedení v sérii 3:1.Semifinále 4, úterý 12.4.2016, 18:00
Brno Brno
3:0
24, 20, 14
České BudějoviceČeské Budějovice

Brno: Hrazdira, Andrianov, Sucharev, Haník, Klapal, Pražák - libero Castello. Střídal Licek a Muroň. Trenér Ondřej Marek.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Kuliha, Polák - libero Fila. Střídali Tibitanzl, Červinka a Kraffer. Trenér Jan Svoboda.
Nejvíce bodující hráči: Andrianov (17) - Maciel (15).
Rozhodčí: Krtička - Rychlík.
Čas: 80 minut.
Stav série: 3:1.
Diváci: 1000

Brno nedalo Jihostroji šanci a pohodlně zvítězilo ve třech setech

Komentář

Začátek zápasu nabídl vyrovnanou podívanou, kdy se oba týmy přetahovaly o každý bod. Jako první se do menšího dvoubodového trháku dostali hosté, ale Brno ihned srovnalo. Po prvním technickém oddechovém času se Jihočeši opět utrhli na dva body. Domácí hráči ale opět vyrovnali a dále se tak hrál velmi vyrovnaný první set. V druhé povinné pauze vedl Jihostroj opět o bod, ale hned po jejím skončení utekl na skóre 19:15. Dvěma body sice domácí volejbalisté stáhli náskok soupeře, ale do koncovky šli s tříbodovým náskokem hosté. Ondřej Marek, trenér Brna, si tak vybral i druhou možnost oddechového času. A Brno opět snížilo, načež reagoval time-outem také trenér Jan Svoboda. Nakonec si hráči z Českých Budějovic vypracovali tři setboly. Jenže nevyužili ani jeden z nich a domácí borci dokázali stav otočit a zvítězit 26:24.

I druhá sada začala vyrovnaně, ale v laufu hrající domácí pomalu odskakovali. Při technickém time-outu vedli o tři body, ale náskok v dalším průběhu ještě o bod narostl. Jihostroji se nedařilo najít ten správným rytmus a při druhém technickém oddechovém času už byl náskok Jihomoravanů pět bodů. A ten si udržovali. Jihočeši se však postupnými krůčky vrátili zpět do setu a snížili na dva body. Nakonec dokonce díky úspěšnému bloku kadeta Poláka domácí vyrovnali na 20:20! Jenže domácí prokázali opět pevnější nervy a v koncovce si vypracovali čtyři setboly. Využit byl hned první po úspěšném útoku Hrazdiry. Druhý set skončil poměrem 25:20 pro Brno.

Úvod třetího setu už tak vyrovnaný nebyl a Brňané rychle vedli tříbodovým rozdílem. Do první povinné přestávky sice Jihostroj snížil, ale další body přibývaly na stranu domácích. Naopak hosté téměř po celý průběh třetího setu tahali za kratší konec. Vypadalo to na debakl hostujícího celku. Náskok domácích volejbalistů byl v jednu chvíli desetibodový. Brno si třetí a závěrečnou sadu na své palubovce pohlídalo a zvítězilo 25:14. 

V pátek bude moci od 18 hodin v Českých Budějovicích sérii ukončit, Jibostroj bude bojovat o návrat do Brna.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.