Budějovičtí volejbalisté porazili Zlín a finále mají na dosah

Budějovičtí volejbalisté porazili Zlín a finále mají na dosah09.04.2014 | Eva Berková, foto: Jan Homolka
Jihostroj České Budějovice otočil čtvrté semifinále volejbalové Uniqa extraligy ve Zlíně a na domácí palubovce může v pátek vybojovat postup do vysněného finále. K pomyslnému mečbolu vedla dlouhá pětisetová cesta. Jihočeši ji nakonec zvládli a vezou domů cenné vítězství.SF4, úterý 8.4.2014, 18:00
Fatra Zlín Fatra Zlín
2:3
22, -22, 22, -19, -11
České BudějoviceČeské Budějovice

Fatra Zlín: P. Bartoš, Vašíček, Kotas, Navláčil, Kolář, A. Bartoš, libero Obdržálek. Střídali Kostoláni, Uchytil a Přikryl. Trenér Roman Macek
České Budějovice: Zapletal, Sobotka, Mach, Fila, Kuliha, Kriško, libero Hupka. Střídali Habr, Sukuba, Pleva a Michálek. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 126 minut. Rozhodčí: Renčín, Kovář.
Nejvíce bodující hráči: 
Hosté
Kuliha 19
Domácí
Kolář 18


Budějovičtí volejbalisté porazili Zlín a finále mají na dosah

Komentář

Do první sady nastoupil Jihostroj ve velmi netradiční sestavě s nahrávačem Filipem Habrem na postu univerzála, kde kapitán Jihočechů dohrával i předchozí utkání. Nejspíš se tedy osvědčil, a tak mu trenér Svoboda dal opět šanci. Oproti předchozímu duelu naskočil do základu i Radek Mach, ten však na svůj tradiční blok.

K úspěchu v první sadě tato sestava nevedla, proto se poté na hřiště vrátil za nahrávače Zapletala univerzál Kriško a Habr zůstal na palubovce jako nahrávač. Na hřišti se postupně prostřídali všichni jihočeští hráči, což svědčí o náročnosti utkání.

Jihostroji se podařilo srovnat na 1:1, a i když Budějovičtí třetí set opět prohráli, dotáhli nakonec celé utkání k velmi důležitému vítězství, které jim doma dá možnost postoupit do finále.

Další drama, ale tentokrát jsme to neustáli na přihrávce kvalitního servisu soupeře a následně v útoku. Také jsme udělali velké množství chyb v tiebreaku,“ ohodnotil utkání Roman Macek, trenér Fatry Zlín.

Dnes to byl vlastně otočený zápas. Prohrávali jsme už 1:2 a nevypadalo to s námi vůbec růžově. Již druhý set naznačil, že nejsme úplně bez šance, ale utkání se nám podařilo obrátit až v sadě čtvrté, kde jsme začali velmi dobře bránit, a to jak v poli, tak na síti,“ uvedl k zápasu trenér hostů Jan Svoboda.


Fotogalerie

                hidden 

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.