České Budějovice klepou na semifinálové brány, k postupu stačí jediná výhra

České Budějovice klepou na semifinálové brány, k postupu stačí jediná výhra20.03.2016 | Lukáš Dvořák | Foto Dominik Svoboda
Získat už jen jeden čtvrtfinálový duel zbývá volejbalistům Českých Budějovic, aby postoupili do semifinále play-off UNIQA volejbalové extraligy. Ve třetí partii se Zlínem znovu nepřipustili ztrátu jediného setu a na palubovce soupeře zvítězili 3:0. Série pokračuje v pondělí od 17 hodin.Čtvrtfinále 3, neděle 20.3.2016, 18:00
Fatra Zlín Fatra Zlín
0:3
-18, -16, -20
České BudějoviceČeské Budějovice

Fatra Zlín: Uchytil, Truong, Vašíček, Kolář, Navláčil, Mlčúch - libero Obdržálek. Střídali Hupka, Motyčka, Přikryl a Bláha. Trenér Roman Macek.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Fila, Sobotka - libero Kryštof. Střídal Kraffer. Trenér Jan Svoboda.
Rozhodčí: Dmejchal - Grabovský
Čas: 81 minut.
Stav série: 0:3

České Budějovice klepou na semifinálové brány, k postupu stačí jediná výhra

Komentář

Teprve až třetí výměna přinesla Jihostroji první bod v utkání. Na diagonále složil reparát Maciel, když předchozí zakončení poslal do autu. Následně se hostům podařilo srovnat a posléze i nechtěně dostat do vedení. Zlínští totiž neodhadli příjem Fily, který zamířil přes síť a dopadl na základní čáru hřiště. Následně se skvěle na servisu uvedl Maciel, který přímým bodem z podání zvýšil na 6:4 pro svůj tým. Nakonec byl při úvodní povinné pauze náskok Jihočechů tříbodový. Byla to především obrana, jež držela České Budějovice před soupeřem. Přerušit hru time-outem musel poprvé kouč domácích Roman Macek po chybě Zlína na síti. Favorit se dostal do vedení 13:9 a začal si vytvářet nebezpečné vedení. Ani to však nepomohlo a i další rozehra patřila Jihostroji. Před technickým oddechovým časem navíc přišla chyba Obdržálka a skóre bylo 16:10 pro hosty. Na další přerušení trenérem Mackem došlo před koncovkou. Po drobném snížení domácích došlo znovu k navrácení šestibodového vedení Jihočechům a pro Zlín začínalo být zle. Jeho hráči ale přesto v několika závěrečných výměnách předvedli heroickou obranu a ještě donutili lodivoda Jana Svobodu narušit jejich úspěšnou sérii. České Budějovice i tak braly první set poměrem 25:18.

Úvod druhého dějství byl jasně v režii Jihostroje, který do technického time-outu vstupoval za stavu 8:3 ve svůj prospěch. Chyb z rukou domácích volejbalistů nejprve přibývalo, ale pak se jako mávnutím kouzelného proutku Zlín probudil z letargie a dokázal snížit na 8:11. Hosté si proto vybrali time-out, od kterého se odpíchli zpátky ke své hře. Když se Sobotkovy bloky otřely o domácího kapitána Koláře, byl stav při povinné pauze 16:10 pro Jihočechy. Ti hráli v klidu a z neúspěšných balonů si nic nedělali. Také proto se dostali před koncovkou do vedení 21:14 a donutili Macka k dalšímu oddechovému času. Hned nato ale Vašíček smečoval to zámezí a zdálo se být o osudu druhého setu jasno. Zlínští navíc chybovali při servisu Fily a darovali Českým Budějovicím devět setbolů. Využít se povedlo po špatném servisu Vašíčka ten druhý.

Vyrovnaný začátek třetí části přerušil až úspěšný útok domácích, kteří se poprvé dostali do vedení 5:3. Na nepříznivý stav tak reagoval Svoboda přerušením hry. Až chyba Motyčky na hlavním kůlu znamenala srovnání na 6:6. Jihočeši se ale neprosadili za stavu 7:7 přes pevné bloky modrobílých, což do technického time-outu přivedlo lépe naladěné domácí. Teprve eso Filipa Habra znamenalo obrat ve vývoji třetí sady. Maciel navíc při další rozehře vytloukl zlínské bloky a hosté vedli 11:9. Po útoku Uchytila do zámezí už to nevydržel kouč Macek a vzal si oddechový čas. Macielovo kladivo ale stále mělo co říct a pomáhalo směrovat České Budějovice do cílové rovinky. Hosté byli dominantní i na síti. Útoky středem od Macha a Sobotky navýšily stav na 18:12 pro Jihostroj. Vidina snadné výhry možná černobílé ukolébala, protože Zlín se dokázal dotáhnout na tříbodový rozdíl, po time-outu však Jihočeši znovu najeli na úspěšnou vlnu. Jenže na servisu se ještě stihl objevit Motyčka, který protivníka hodně potrápil. Domácí snížili na 20:22 a Svoboda poprvé vystřídal Filu za Kraffera. Krátké oživení sestavy nakonec pomohlo zastavit podávajícího smečaře. Poté už Zlín nevybojoval ani bod a zápas zakončil chybou na síti.

Čtvrté semifinále je na programu v pondělí od 17 hodin ve Zlíně. Domácí budou čelit vyřazení, Jihostroj je totiž krok od postupu do semifinále.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.