Dukla otočila utkání s Jihostrojem a zvítězila 3:2

Dukla otočila utkání s Jihostrojem a zvítězila 3:224.11.2013 | Michael Daněk, Liberecká Drbna
Bitva jakou hala liberecké Dukly dlouho nezažila. Nekonečné pětisetové utkání mezi domácími a budějovickým Jihostrojem nakonec lépe zvládla Dukla, která dokázala otočit beznadějný stav 0:2. Po vítězství nejtěsnějším rozdílem se domácí posunuli na druhé místo tabulky, Jihostroj zůstává pátý.7.kolo, sobota 23.11.2013, 18:00
Liberec Liberec
3:2
-23,-20,20,17,11
České BudějoviceČeské Budějovice

Liberec: Janouch, Burrow, Leikep, Hadrava, Správka, Staněk libero Kopáček Střídali: Vencovský, Zajíček, Řezníček, Hýský
České Budějovice: Habr, Fila, Sukuba, Kriško, Michálek, Mach, libero Hupka Střídali: Šulista, Zapletal, Kuliha
Čas: 125 minut, Body: VK Jihostroj České Budějovice - Kriško 28, Sukuba 13, Michálek 10 VK Dukla Liberec - Hadrava 32, Leikep 16, Staněk 13 Rozhodčí: Jiří Peloušek a Michal Kostka

Dukla otočila utkání s Jihostrojem a zvítězila 3:2

Komentář

Napínavou bitvu nabídl už první set, kdy domácí neustále tahali za slabší konec. Dukle nepomohl ani tlak v závěru setu. Výsledkem snažení tak byl ztracený první set o dva body. Hru Budějovic v závěru setu podpořil také mladý Šulista.

Obrat nepřinesl ani druhý set. Budějovicím se dařilo Dukle unikat díky bezchybnému podávání a dobré hře útočné řady v čele s Habrem. Bezradný Liberec set marně snažil dotahovat ztrátu a druhý se prohrál rozdílem pěti bodu.

K nečekanému obratu se začalo schylovat v polovině třetího setu, kdy Dukla začala být důraznější a Jihostroj herně dotahovala. Do tempa se pomalu začínal dostávat Leikep a především Hadrava, který v konečném součtu jako jediný získal před třicet bodů. Překvapený Jihostroj třetí set prohrál 20:25.

Přesvědčivý výkon ve třetím setu hráče Dukly povzbudil. Bod po bodu začali domácí Jihostroji unikat až na konečný rozdíl osmi bodů. O vítězi tak musel rozhodnout pátý set.

Důrazným podáváním Dukla získávala náskok i v závěrečné fázi utkání. Hadrava čím dál častěji využíval nabízených šancí, na což budějovický Jihostroj nedokázal najít recept. Dukla tak získala i poslední rozhodující set a počtvrté v řadě vyhrála.

Ohlasy trenérů

Michal Nekola, trenér VK Dukly Liberec: „Bylo fantastické utkání pro diváky navíc se šťastným koncem pro nás. Budějovice byly ze začátku důraznější na servisu, ale kluci neskládali zbraně a dokázali utkání otočit. Zápas neměl favorita a zatímco na začátku byly důraznější Budějovice, Dukla předvedla trpělivý výkon, který se nakonec vyplatil. Za to patří klukům velká gratulace. Velký dík patří také divákům za skvělou atmosféru.“

Jan Svoboda, trenér VK Jihostoroj České Budějovice: „Vedli jsme 2:0 a náskok jsme ztratili. Dnešní utkání beru jako ztracené body. Zápas se podle mě zlomil ve třetím setu, kdy jsme začali slabě podávat a Liberec toho využil. Nechci říkat, že jsme se lekli vítězství, ale rozehrané jsme to měli dobře.“

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.