Jak na nový rok, tak po celý rok, říkává se

Jak na nový rok, tak po celý rok, říkává se05.01.2013 | Klacík
Jihostroj se v prvním novoročním zápase, utkal se zkušenými Benátkami nad Jizerou. Po nevydařeném závěru roku to byl první test formy domácích po rozporuplném podzimu. Do utkání nedovolilo zranění nastoupit Sobotkovi (problémy s lýtkem) a dalším absentérem se stal David Juračka jež svádí vlastní souboj s virovou nákazou.12.kolo, sobota 5.1.2013, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
21, 23, 22
Benátky n. J.Benátky n. J.

České Budějovice: Zapletal, Pláteník, Rojas, Mach, Sukuba, Kriško, libero - Michálek. Střídali: Fila, Habr.
Benátky n. J.: Hruška, Nesvačil, Ticháček, Starý, Dittrich, Vencovský, libero - Minařík. Střídali: Minařík
České Budějovice: Pláteník 19, Kriško 12, Mach 9 Benátky nad Jizerou: Vencovský 20, Nesvačil 12, Starý 8
Diváci: 900

Jak na nový rok, tak po celý rok, říkává se

Komentář

Již první rozehry naznačily, že Benátky neprodají svojí kůži lacino a tak se diváci rozhodně měli na co dívat. Riskantní servis soupeře nutil Jihostroj k maximální koncentraci. Absentující Juračka (vysoká teplota), byl nahrazen na postu libera Michálkem, který se role zhostil se ctí. Až za stavu 20:20 se domácím podařilo odskočit a završit set vítězně.

Druhý a třetí set se odehrával ve stejném rytmu jako první a tak se diváci měli stále na co dívat. Nechybělo napětí, krásné zákroky, dramatičnost, jednoduše každý si musel přijít na své. Koncovka druhého setu byla dle bodového vyjádření nejdramatičtější a jihočeši museli vynaložit veškeré úsilí aby získali sadu ve svůj prospěch. Koncovka třetího setu byla jak jinak než vyrovnaná, ale Jihostroj měl již opticky na vrch. Jenom několik nevynucených chyb dovolilo soupeři zůstat v bodovém kontaktu. Nakonec vše dobře dopadlo a zápas zakončil nejlepší hráč utkání Peter Pláteník.

Ohlasy trenérů

Milan Hadrava: „Odehráli jsme velice slušné utkání. Myslím si, že na útoku jsme drželi s budějovickými hráči krok. Soupeř o něco lépe blokoval a my jsme udělali chyby v mezihře, což při dobrém servisu domácích prakticky rozhodlo o koncovkách utkání. Musím říci, že z naší strany se jednalo o lepší utkání. Pokud bychom takhle hráli i s ostatními soupeři, tak by z mojí strany panovala s výkonem spokojenost,“ uvedl po utkání trenér hostí Milan Hadrava.

Jan Svoboda: „Byl to vyrovnaný zápas, který se v každém setu rozhodl až v koncovce. Do stavu 20:20 byly sety vyrovnané, my jsme většinou museli dotahovat, ale v koncovkách jsme vždy udělali jeden či dva body blokem, a proto jsme vyhráli. Benátky držel na útoku velice dobře hrající Vencovský, nás hodně táhnul Peter Pláteník. My jsme byli trochu hendikepovaní nepřítomností Juračky, který byl již v novém roce nachlazený a dostal k tomu i horečky, a proto nenastoupil. Dalším našim zraněným hráčem je blokař Sobotka, který má natržené lýtko,“ zhodnotil mač asistent trenéra Jihostroje Stanislav Pochop.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.