Jihostroj nedal Odoleně Vodě šanci. Zvítězil snadno ve třech setech

Jihostroj nedal Odoleně Vodě šanci. Zvítězil snadno ve třech setech20.02.2016 | Aleš Skok | Dominik Svoboda
Nepříliš těžký zápas mají za sebou volejbalisté Jihostroje. V rámci 20. kola zavítal do Českých Budějovic tým Odoleny Vody, který ale na jihu Čech nezískal ani set. Domácí tým si tak za 70 minut připsal jasné vítězství 3:0 a další tři body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy.20.kolo, sobota 20.2.2016, 17:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
20, 17, 18
Odolena VodaOdolena Voda

České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Sobotka, Kuliha – libero Kryštof.
Odolena Voda: Kramar, Hladík, Hýský, Bartůněk L., Pajma, Prešinský – libero Kotek. Střídali Kotrch, Vachoušek, Bartůněk V., Václavík.
Čas: Hudík – Kovář.
Rozhodčí: 70 minut.
Nejvíce bodující hráči: Mach (12) – Hladík (11)

Jihostroj nedal Odoleně Vodě šanci. Zvítězil snadno ve třech setech

Komentář

První set začal vyrovnaně a po prvních čtyřech výměnách byl stav 2:2. Poté Jihočeši zapnuli na vyšší obrátky a dostali se do vedení 8:4. Jihostroj si udržoval odstup i nadále. I díky skvělému bloku Kulihy, po kterém vedli domácí 12:8. Když vyrostlo skóre na 14:9, sáhl hostující trenér Vojík k oddechovému času. Hned po něm se nepodařil servis Macielovi a ani následné dva útoky nebyly úspěšné. Time-out si tak vzal také domácí trenér. Ten České Budějovice nakopl a opět odskočily na rozdíl čtyř bodů. Toto vedení si přenesly i do koncovky první sady, kterou nakonec ovládly poměrem 25:20.

Jako první se k podání ve druhé sadě postavil kapitán domácích Filip Habr a hned svému týmu zajistil vedení 3:0. Tříbodové vedení si hráči Jihostroje přinesli i do prvního technického oddechového času. Po jeho skončení narostlo vedení Jihočechů už na 12:5. Hosté z Odoleny Vody se ale vrátili zpět do setu, když dokázali snížit na rozdíl dvou bodů. Výsledková tabule v tu chvíli ukazovala stav 14:12 pro domácí. Do koncovky druhé sady šli hráči z jihočeské metropole s vedením 20:15. A i druhý set tak dovedli v poklidu ke zdárnému konci. Skóre se zastavilo na čísle 25:17.

Hned v úvodu třetí sady se dostal Jihostroj do dvoubodové ztráty, kterou ovšem dokázal vzápětí zlikvidovat. A dokonce zvládl svému soupeři odskočit. První povinná pauza tak přišla za stavu 8:6 pro domácí. Body se poté připisovaly pravidelně na obou stranách a i při druhém technickém time-outu vedli domácí volejbalisté o dva body. Vzápětí dokázali českobudějovičtí borci odskočit na rozdíl tří bodů. Maciel vytloukl bloky soupeře a trenér hostů tak musel sáhnout k oddechovému času. Ten ale Odoleně Vodě příliš nepomohl a vše směřovalo ke konci utkání, jelikož se České Budějovice dostaly do vedení 23:15. A to především díky Vladimíru Sobotkovi na servisu. Jihostroj dostal nabídku osmi mečbolů, a když se mu podařilo využít třetí z nich, zvítězil ve třetí sadě 25:18.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice): Oproti prvnímu zápasu na Odolce se nám podařilo ubránit Kramara. Jejich síla tím byla otupena. Myslím, že jsme byli téměř ve všem lepší a myslím, že hosté hlavně tolik nebojovali. Na rozdíl od zápasu, který jsme odehráli na Odolce.

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): Budějovice jsou silné a doma hrají ještě lépe. Lépe podávaly, přihrávaly, a to rozhodlo o výsledku. Paradoxně jsme byli ve druhém setu lepší na útoku, ale udělali jsme šest chyb na servisu a pět na příjmu. A to je moc. Nedokázali jsme Budějovice dostat pod tlak. Hodně jsme kazili. Bodovky jsme řešili naivně, lehkovážně a laxně.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.