Jihostroj nezopakoval zlatý hattrick a skončil letos druhý za Ostravou

Jihostroj nezopakoval zlatý hattrick a skončil letos druhý za Ostravou30.04.2013 | Milan
Zápas roku se stal pro Jihostroj děsivým zážitkem, který si rozhodně nezasloužil. Nezbývá než pogratulovat Ostravě a poučit se z této "nevydařené sezóny".FINÁLE EXTRALIGY 6, pondělí 29.4.2013, 20:10
Ostrava Ostrava
3:2
22, 23, -22, -20, 17
České BudějoviceČeské Budějovice

Ostrava: Haník, Široký, Michalovič, Mauler, Wolff, Záhorský, libero - Václavík. Střídali: Fořt, Rodek, David.
České Budějovice: Habr, Rojas, Pláteník, Mach, Sukuba, Kriško, libero - Juračka, Michálek. Střídali: Zapletal, Fila.
České Budějovice: Kriško 28, Pláteník 20. Ostrava: Michalovič 36, Záhorský 15.
Diváci: 1500

Jihostroj nezopakoval zlatý hattrick a skončil letos druhý za Ostravou

Komentář

Jihostroj nezačal zápas o bytí a nebytí dobře a prohrál celkem jednoznačně první set. Ve druhém setu se rozhořela na Ostravské palubovce vyrovnaná bitva, která ale opět vyzněla lépe pro domácí.

Další dva sety byly naopak zcela v režii Jihostroje, který zlepšeným útokem na ztrátu, dokázal držet jednodušeji krok s Ostravou, která v těchto chvílích měla hlavu dole.

Tiebreak začala lépe Ostrava, která vedla 2:0. Poté se Prosadil Pláteník a drama mohlo začít. Jihostroj zablokoval Michaloviče a dostal se do vedení 10:6. Pak ale tři slušná podání a chyby Jihočechů znamenaly snížení na 9:10 z pohledu Ostravy. Pak však Jihostroj nabral znovu ztracený náskok a vedl dokonce 13:10. Velice průměrné příjmy od Michálka znamenaly problémy hostů. Pláteník útočil dvakrát do plných a jednou na rozhozený dvojblok, ale bohužel se neprosadil ani jednou. Stav se tak přehoupl na 14:13 pro Ostravu. Od této chvíle Pláteník odvrátil tři matchbally a dokonce si Jihostroj vypracoval matchball, ale Kriško se neprosadil a šanci tak dostala Ostrava. Dvěma bloky se na konci zápasu blýskl nahrávač Haník a ukončil tak pro Jihostroj nevydařenou sérii.

Ostrava je pro ročník 2012/2013 mistrem Uniqa extraligy ve volejbale.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.