Jihostroj otočil zápas v Ostravě a vyhrál 2:3

Jihostroj otočil zápas v Ostravě a vyhrál 2:309.02.2014 | Eva Berková
Velice důležité vítězství strhl na svou stranu po dramatu českobudějovický Jihostroj, vicemistr volejbalové Uniqa extraligy. I když v Ostravě v sobotu večer prohrával 0:2, nakonec moravský celek udolal 3:2 a přivezl na jih Čech velmi cenné dva body.17.kolo, sobota 8.2.2014, 17:00
Ostrava Ostrava
2:3
16, 22, -10, -22, -12
České BudějoviceČeské Budějovice

Ostrava: Rehák, Čechmánek, Haník, Fořt, Mauler, Široký, libero Castello. Střídali Sundberg, Záhorský a Rodek. Trenér Zdeněk Šmejkal.
České Budějovice: Habr, Mach, Sobotka, Fila, Kuliha, Kriško, libero Hupka. Střídali Michálek a Zapletal. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 114 minut. Nejvíce bodující hráči: Rehák 20 - Křiško 22. Rozhodčí: Labašta, Kovář.Jihostroj otočil zápas v Ostravě a vyhrál 2:3

Komentář

Po prvních dvou setech to s Jihostrojem vůbec nevypadalo dobře. Ostrava se navezla do servisu a maximální risk jí zpočátku stoprocentně vycházel.

Kde přišel zvrat, se nám pokusil přiblížit trenér Jihostroje Jan Svoboda: „S námi to po dvou setech vypadalo velmi zle. Ostrava velice dobře podávala a i v ostatních činnostech podala svůj nejlepší výkon, jaký jsem od ní letos viděl. Zvrat nastal až s příchodem smečaře Michálka a nahrávače Zapletala.“

Ostravě naštěstí pro Jihočechy kvalitní servis nevydržel a trochu zvolnila ve všech činnostech. To se podařilo Jihostroji beze zbytku využít.

„Zapletal a Michálek hru zpřesnili, a to se odrazilo i na skóre. Ve třetí sadě od nás Moraváci obdrželi set v poměru 10:25, což náš tým nakoplo k výbornému výkonu. Zpřesnili jsme přihrávku a celkově se naše hra okamžitě zlepšila. Když se k tomu přidal i dobrý servis, tak již bylo jasné, že Ostravu porazíme. Jinak ale musím soupeři vzdát hold, protože odehrál velmi dobrý zápas,“ chválil své svěřence i soupeře trenér Jihostroje Jan Svoboda.

Doslova vydřené vítězství znamená sice pro Jihostroj pád z první příčky Uniqa extraligy, ale pouze o skóre. Na prvním místě tak budějovické volejbalisty vystřídal Liberec, který porazil Ústí nad Labem jasně 3:0.

Jihostroj odehraje ve čtvrtek od 18 hodin své další domácí utkání právě proti Liberci. Kvůli již zmíněné shodě skóre se tak bude hrát o vedoucí příčku tabulky Uniqa extraligy.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.