Jihostroj porazil bojující Havířov

Jihostroj porazil bojující Havířov08.12.2012 | Sláva
Po dalším náročném souboji v lize mistrů s černohorskou Budvou, mělo být utkání Jihostroje s Havířovem jasnou záležitostí favorita z jihu Čech. Ovšem první set se odehrával ve zcela nečekaně. Ovšem mistr nakonec prokázal svou kvalitu a zvítězil 3:1 na sety.

8.kolo, sobota 8.12.2012, 18:00, Sportovní hala České Budějovice
České Budějovice České Budějovice
3:1
-15,16,19,17
HavířovHavířov

České Budějovice: Habr, Pláteník, Fila, Mach, Sobotka, Kriško, libero – Juračka. Střídali: Zapletal, Michálek, Rojas, Sukuba. Trenér: Jan Svoboda
Havířov: Duda, Hukel, Holiš, Srkal, Šoltys, Kramar, libero – Dohnal. Střídali: Fajkus. Trenér: Jakub Zvolánek
Nejvíce bodující: Kriško 13, Pláteník 9, Rojas 7
Diváci: 450

První set začal Jihostroj bravurně a vedl 4:0 ovšem o vedení záhy přišel a nečekaně se dostal do nesnází. Hosté pokračovali po celý set ve výborném výkonu na hranici svých možností a zvítězili 25:15.

Druhý set se domácí ofenzíva zvedla s příchodem Rojase, který přinesl do týmu potřebnou stabilitu. Ne že by hosté složili zbraně, ale začal se projevovat výkonnostní rozdíl obou týmů a tak se skóre zastavilo na hodnotě 25:16 pro jihočechy.

V dalších dvou setech se chlapci z pod černé věže nenechali vyvést z koncentrace a relativně slušným výkonem drželi soupeře neustále pod sebou. Sety tak končily v zásadě jednoznačným výsledkem a to 25:19, 25:17 pro Jihostroj.

Jedinou nepříjemností tohoto zápasu tak zůstalo zranění Radka Macha, který si vymkl kotník po dopadu z bloku. Jeho stav pravděpodobně není vážný, ovšem jeho start v lize mistrů je minimálně ohrožen.

Přejeme Radkovi brzké uzdravení a diváky zveme na středeční souboj v lize mistrů s již postupujícím Berlínem.

Ohlasy trenérů

Trenér Svoboda: „Všechny čtyři sety byly jak podle kopíráku. Akorát v prvním setu se nám nedařilo v útoku a soupeři naopak absolutně. Od druhého setu jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili“.