Jihostroj prohrává ve finálové sérii 2:1 na zápasy

Jihostroj prohrává ve finálové sérii 2:1 na zápasy22.04.2013 | Marek
Jihostroj se po prvních dvou zápasech přesunul do Ostravy k dalšímu finálovému utkání. Cílem Jihočechů samozřejmě bylo zvítězit. Ostrava nabuzená vítězstvím na palubovce soupeře bude jistě nepříjemným soupeřem.FINÁLE EXTRALIGY 3, pondělí 22.4.2013, 20:10
Ostrava Ostrava
3:2
-23, 22, -23, 22, 11
České BudějoviceČeské Budějovice

Ostrava: Michalovič, Haník, Mauler, Wolff, Fořt, Široký, libero - Václavík. Střídali: Záhorský, David.
České Budějovice: Habr, Kriško, Mach, Sukuba, Pláteník, Rojas, libero - Michálek, Juračka. Střídali: Zapletal, Fila, Novotný.
České Budějovice: Kriško 22, Rojas 17, Sukuba 12. Ostrava: Michalolvič 36, Široký 13, Mauler 10.

Jihostroj prohrává ve finálové sérii 2:1 na zápasy

Komentář

První set začal stejně jako skončil zápas v Českých Budějovicích a to lepší hrou Ostravy. Pohoda i štěstí stálo na straně moravanů. Za stavu 16:13 přišel na podání Habr a zůstal na něm až do stavu 16:16. V těchto chvílích se nedokázal prosadit slovenský univerzál Michalovič, který byl v prvních dvou zápasech nejvýraznější postavou Ostravských. Chyby domácích dovolily získat Jihostroji dvoubodový náskok, který využili hned napoprvé a získali tak první sadu. Budějovičtí se bohužel stále nedokázali vyvarovat chyb ze základních herních situacích jako je míč zadarmo a také dohrávání bodových míčů stále vázlo.

Jihostroj se nepoučil a znovu začal vlažně, stav 4:0 pro domácí mluvil za vše. Do stavu 10:10 měli Jihočeši několik šancí jak utéct, ale základní chyby nedovolili jít do vedení. Naopak domácí se dostali do vedení o tři body a dostali se znovu do tempa. Eso Michala Sukuby znamenalo vedení 21:20, ale opět nevynucené chyby znamenaly změnu skóre na 22:21 pro Ostravu, která po dobrém podání Širokého přidala ještě jeden bod. Ostrava druhý set dotáhla do vítězného konce.

Stav 2:2 se zdál dobrým začátkem ovšem absolutní výpadek na příjmu a v útoku spolu s nedorozuměním mezi útočníky a nahrávačem znamenal z ničeho nic stav 8:3 pro Ostravu. Střídaní Habra se ukázalo jako přínos a znamenalo hned dva body a snížení na 7:10 pro Jihostroj. Do hry také přišel Fila místo Pláteníka. Hra se vyrovnala, ale Ostrava vypadala stále v psychické výhodě. Jihostroj se v čele se Zapletalem dostal zpátky do hry a srovnal stav na 20:20. Blok Sukuby znamenal vedení 23:22. Další blok Sukuby vytáhl Jihostroj z prekérní situace po špatném příjmu Fily. Michal Kriško vytáhl plachtící podání a rozhodl set krásným esem na zadní lajnu. Tým drželi v těchto momentech hlavně Skvělý Sukuba a Zapletal.

Začátek čtvrté sady se dá popsat takto „stejné chyby stejné známky“, neboť Ostrava opět nastoupila agresivněji a získala tříbodový náskok. Sukuba opět držel tým svými bloky i útokem, ale domácí si stále drželi tří až čtyřbodový náskok. Stav 15:13 byl nadějný pro Jihočechy, ale zkažené podání Tomáše Fily uvrhlo Jihostroj opět do mizérie a náskok Ostravy se zvýšil na hrozivých 18:13. Přihrávka byla opět achilovou patou Heroes. Bohužel každé podání Ostravy znamenalo jeden bod navíc. Stav 24:19 mluvil za vše. Habr ještě korigoval podáním na 24:21 a následně Fila skvělým útokem snížil na 22:24. To bylo ovšem vše ze strany Jihostroje a zápas tak dospěl do páté rozhodující sady.

Zkrácenou sadou zahájil Habr na podání a Kriško následně zablokoval 1:0 pro Jihostroj. Plachtící podání Michala Kriška znamenalo problémy pro Ostravu a dva body pro Jihostroj 7:5. Problémy na příjmu znamenají zvrat v zápase a vedení Ostravy 9:8. Zablokovaný Kriško znamená stav 10:8 pro domácí. 13:10 pro Ostravu bzl velmi nadějný stav. Blokem koriguje Mach. 11:13 z pohledu Jihostroje. Na 14:11 otáčí Záhorský. Ostrava vítězným blokem uzavírá toto utkání a překvapení je na světě. Stav série je 2:1 pro Ostravu.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.