Jihostroj první domácí utkání zvládnul a zvítězil nad Brnem 3:1

Jihostroj první domácí utkání zvládnul a zvítězil nad Brnem 3:126.10.2013 | Eva Berková
Trochu nervózní utkání, ale se šťastným koncem pro Jihostroj, zhlédli diváci, kteří se přišli do Sportovní haly podívat na první domácí zápas jihočeského volejbalového celku. Jediným šrámem na jeho vítězství byl poměrně dost nepovedený druhý set, který však domácí záhy odčinili.2.kolo, sobota 26.10.2013, 18:00, Sportovní hala
České Budějovice České Budějovice
3:1
21, -16, 11, 17
BrnoBrno

České Budějovice: Habr, Kriško, Sobotka, Fila, Kuliha, Mach - libero Hupka. Střídali Zapletal, Michálek, a Sukuba. Trenér Jan Svoboda
Brno: Katona, Mlčuch, Klapal, Sládeček, Muroň, Kubalec - libero Bence. Trenér Miroslav Malán

Čas: 100 minut. Rozhodčí: Bydžovský, Němeček


Diváci: 700

Jihostroj první domácí utkání zvládnul a zvítězil nad Brnem 3:1

Komentář

Jihostroj začal tříbodovým vedením 8:5, to však byla poslední fáze, ve které domácí vedli. Řadou nepřesných přihrávek, nahrávek a také útoků se do drtivého náskoku dostali hosté z Brna.

Za stavu 12:17 přišlo několik střídání na domácí straně, která však již rozjeté hosty nezastavila. Na světelné tabuli svítily hodnoty 16:25.

Stejně jak skončili domácí, tak v dalším setu začali hosté. Jejich nepřesnost záhy přinesla Jihostroji vedení o šest bodů a později dokonce o deset - 18:8. Pro Brňany hrozivé skóre se nakonec zastavilo na stavu 25:11.

V poslední sadě se Jihostroj ujal vedení 12:8 už ve střední části setu. Pestrou hrou a kvalitním podáním se za několik minut mohlo v budějcké hale slavit, protože domácí vyhráli 25:17.

„To, co jsme předvedli ve druhém setu, je bohužel takový náš standardní výkon z posledních utkání. Soupeř nás zatlačí ani ne tak těžkým servisem a my se z toho položíme. To samé se nám stalo i v Budvě, ale tam nás domácí rozstříleli servisem ve všech třech setech, dnes to trvalo naštěstí jen jeden. Z těchto utkání se musíme poučit a takových chyb se vyvarovat. Myslím, že kdybychom dnes nezačali tak kvalitně podávat, tak utkání mohlo dopadnout jakkoliv. Takže úplně spokojeni nejsme, nicméně tři body jsou to nejdůležitější,“ zhodnotil utkání blokař Jihostroje Michal Sukuba.

„Domácí se dnes po nevydařeném druhém setu začali trefovat do servisu. Habr, Fila i Kuliha dávali velmi kvalitní servis a my jsme se na přihrávce dost trápili. Pokud nepřihrajeme, tak je velmi těžké útočit do plných - a hlavně proti Jihostroji. Domácím pak začalo vycházet úplně všechno. Mně osobně se v této hale hraje výborně, jsou zde skvělí fanoušci, ale bohužel pro nás to dnes nedopadlo a musíme se z toho rychle oklepat,“ uvedl nahrávač Brna Michal Sládeček.

Fotogalerie

                hidden 

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.