Jihostroj si k Vánocům nadělil vítězství ve třech setech

Jihostroj si k Vánocům nadělil vítězství ve třech setech22.12.2015 | Aleš Skok | Dominik Svoboda
Poslední zápas v kalendářním roce 2015 čekal na volejbalisty Českých Budějovic. Na jejich palubovku zavítal tým Benátek nad Jizerou. První dvě sady byly jasně v režii Jihostroje a hosté z Benátek v nich nezískali více jak čtrnáct bodů. Třetí a zároveň poslední sada však byla o poznání vyrovnanější. Tu domácí tým získal v poměru 31:29 a celé utkání ovládl 3:0 na sety.12.kolo, úterý 22.12.2015, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
11, 14, 29
Benátky n. J.Benátky n. J.

České Budějovice: Fila, Habr, Michálek, Sobotka, Mach, Kraffer - libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.
Benátky n. J.: Moník, Motys, Koláček, Veselý, Němeček, Celerýn - libero Ticháček. Střídali Starý, Nesvačil a Grus. Trenér Miroslav Malán.
Rozhodčí: Němeček - Kmoníček.
Čas: 72 minut.
Nejvíce bodující hráči: Fila (13) - Moník (11).
Diváci: 677.

Jihostroj si k Vánocům nadělil vítězství ve třech setech

Komentář

Jihostroj dominoval prvnímu setu již od začátku, přestože v kádru neměl Daniela de Souzu Maciela, kterého trápilo svalové zranění. Do prvního technického oddechového času šel dokonce se čtyřbodovým náskokem. A ten navyšoval i v dalším průběhu první sady. Domácím vycházelo téměř vše. Dlouhou sérii na servisu si připsal Radek Mach, ale dařilo se také Filipu Habrovi. Na konto Jihočechů přibýval jeden bod za druhým, až se nakonec zastavil na skóre 25:11. Českobudějovičtí volejbalisté získali první set za dvacet minut!

Druhý set byl vyrovnanější a body přibývaly střídavě na jedné a druhé straně. Jihostroj odskočil na 7:4, ale Benátky se nevzdaly a snížily na rozdíl jednoho bodu. Nicméně do technického time-outu šly s dvoubodovým náskokem České Budějovice. Když Radek Mach úspěšně zablokoval smečaře hostí a zvýšil na 10:6, sáhl trenér Benátek k oddechovému času. Ani tento taktický tah však rozjeté domácí mužstvo nezastavil. Na jejich konto přistával bod po bodu a rozdíl ve skóre byl při druhé povinné přestávce osm bodů! Kvalitativní rozdíl mezi oběma celky byl markantní a Jihostroj nepřipouštěl žádné drama ani ve druhém setu. Druhý set skončil poměrem 25:14.

Třetí sada začala podobně jako ta druhá. Poprvé se Jihostroj utrhnul až za stavu 5:5, kdy získal dva body v řadě. Benátky ale postupem času dokázaly manko stáhnout a vyrovnat na 9:9. Pak začali opět úřadovat českobudějovičtí borci. Ti šli do druhého technického time-outu s náskokem tří bodů. Ale Benátky stále zbraně nesložily a výsledek opět dotáhly. Vyrovnaný stav trval i v dalším průběhu třetí sady a vypadalo to na první zajímavou koncovku. Za stavu 24:23 měl Jihostroj první mečbol, ale dobrý útok hostů třetí sadu ještě prodloužil. Domácí tak využili až sedmý mečbol a třetí set získali v poměru 31:29. V ligové soutěži tak hráči z Českých Budějovic nepoznali letos hořkost porážky.

Další zápas čeká České Budějovice 11. ledna, kdy zajíždí na palubovku mistra z Liberce.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice): Jsem rád, že jsme dva sety odehráli v takovém tempu a s takovou zodpovědností. V podstatě jsme Benátky k ničemu nepustili. Myslím si, že jsme se pak malinko uspali. Byť jsme si to každý balon připomínali, tak na druhou stranu musím říct, že začal útočit Moník. Proto se ten zápas vyrovnal.

Miroslav Malán (trenér VK Benátky nad Jizerou): Bylo to jednostranné. České Budějovice nás přehrávaly dva sety úplně jasně ve všem. Až ten poslední set jsme trochu srovnali, ale v koncovce se ukázala kvalita.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.