Jihostroj veze z Brna tři body, utká se s ním znovu v Play-Off

Jihostroj veze z Brna tři body, utká se s ním znovu v Play-Off16.03.2013 | Libor Matoušek
V posledním kole základní části Uniqa extraligy zamířili volejbalisté Jihostroje na palubovku hráčů Brna. Jihostroj utkání zvládl a zvítězil 3:1.22.kolo, sobota 16.3.2013, 17:00, Hala Sokolu Brno
Brno Brno
1:3
-22, -25, 22, -18
České BudějoviceČeské Budějovice

České Budějovice:

Zapletal – Mach, Sukuba, Fila, Rojas, Novotný, libero: Juračka. Střídali: Pláteník, Habr, Sobotka. Trenér Jan Svoboda.


Diváci: 400

Jihostroj veze z Brna tři body, utká se s ním znovu v Play-Off

Komentář

První sadu Jihostroj v Brně neodstartoval zrovna nejlépe. Prakticky od začátku setu dotahoval náskok soupeře. V této části hry se ne zrovna dařilo Andymu Rojasovi a tak se na palubovce objevil Peter Pláteník.

Nicméně soupeř se příchodu Pláteníka nezalekl a neustále si udržoval vedení. Kvalita Jihostroje se však naplno projevila v koncovce, kterou Jihostroj zvládl a zvítězil v 25:22

Druhý set probíhal takzvaně jako přes kopírák. Domácí hráči si opět vytvořili náskok, který drželi až do koncovky. Ale závěrečnou fázi setu opět zvládl lépe Jihostroj. Na jeho stranu se přiklonilo i štěstí a tak si hosté připsali na své konto druhý set v poměru 27:25.

Magika koncovky bohužel nezafungovala v třetím setu. V něm došlo ke kontroverzní situaci. Jihostroj opět dotahoval hráče Brna a to až do stavu 21:20. V tomto okamžiku Jihostroj srovnal na 21:21, ale rozhodčí chybně připsali zároveň bod i domácím. Na ukazateli skóre se tedy objevil stav 22:21 z pohledu domácích.

To samozřejmě nenechalo českobudějovickou lavičku chladnou a ta začala mocně protestovat. Hra se přerušila na více jak pět minut, ale skóre se nezměnilo. Tato událost vyvedla naše borce z koncentrace a závěr třetího setu vyzněl lépe pro domácí. Ti zvítězili 25:22

Situace ze závěru předchozí sady Jihočechy zdravě nabudila. Ti byli od začátku jednoznačně lepším týmem a po zásluze zvítězili 25:18

Hlavním tahounem a útočným esem Jihostroje byl v tomto utkání jednoznačně Jakub Novotný. Ten si za svůj výkon zasloužil pomyslný titul nejlepšího hráče zápasu.

Vzhledem k tomu, že své utkání zvládl i Liberec, tak se Jihostroj utká s Brnem znovu ve čtvrtfinále Play-Off. Českobudějovičtí skončili po základní části na druhém místě, Brno na sedmém.

Čtvrtfinálová serie odstartuje v Českých Budějovicích 20.března v 18 hodin.

Přijďte všichni povzbudit Jihostrojáky v honbě za dalším extraligovým titulem!

Ohlasy trenérů

Stanislav Pochop:"Brno je nepříjemný soupeř. Má mladý a houževnatý tým. Ten však v důležitých momentech chybuje a když budeme předvádět naši standardní hru, tak s ním čtvrtfinálovou serii musíme zvládnout. A de facto splnit povinnost."

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.