Jihostroj začal Play-Off výborně, v prvním utkání nedal Brnu šanci

Jihostroj začal Play-Off výborně, v prvním utkání nedal Brnu šanci20.03.2013 | Eva Berková
Jednoznačným vítězstvím v poměru 3:0 zahájil Jihostroj své tažení letošním play off Uniqa volejbalové extraligy. Brněnský tým, který přijel na jih Čech odehrát dvě utkání, držel v prvním čtvrtfinále s domácími krok pouze v úvodním setu.ČF1, středa 20.3.2013, 18:00, Sportovní hala České Budějovice
České Budějovice České Budějovice
3:0
22, 19, 13
BrnoBrno

České Budějovice: Zapletal, Kriško, Fila, Rojas, Sukuba, Mach - libero Juračka, Michálek. Střídali Habr, Pláteník a Sobotka. Trenér Jan Svoboda.
Brno: Fučík, Mlčuch, Katona, Kuliha, Klapal, Smrčina - libero Stanczak. Střídali Mlčuch a Ulč. Trenér Miroslav Malán.
Čas: 68 minut. Nejvíce bodující hráči: Kriško 11 - Katona 11. Rozhodčí: Kvarda, Fink. Stav série: 1:0.
Diváci: 850

Jihostroj začal Play-Off výborně, v prvním utkání nedal Brnu šanci

Komentář

Play off v Českých Budějovicích začalo ve velkém stylu. Ke kvalitní podívané přispěly v průběhu první sady i hosté z Brna, kteří drželi krok s obhájcem prvenství až do koncovky.

Chleba se začal lámat až za stavu 20:20. V úplném závěru setu pak domácí po několika střídáních přitlačili na servisu a dohráli koncovku o tři body 25:22.

Druhý set začali domácí velmi přesvědčivě a do prvního oddechového timeoutu šli s vedením 8:4. Brno však srovnalo na 12:12, a to hlavně zásluhou několika dobrých servisů a nevynucených chyb domácích.

Jihočeši se však ve střední části sady rozehráli v obraně a řadou bodových bloků podpořených výborným servisem Andyho Rojase vytáhli skóre na rozdíl 19:12.

Za stavu 20:14 se na hřiště dostal nahrávač Filip Habr, který hned druhý míč zasmečoval překvapivě přes a připsal si tak přímý bod. Závěr setu domácí v klidu dohráli na konečných 25:19.

Do posledního setu vlétl Jihostroj ve velkém stylu a vedení 14:6 vypovídalo o hladkém průběhu pro domácí. A na hřišti se pak znovu objevil Filip Habr.

Později se na palubovku vrátilo i první libero. David Juračka byl totiž v průběhu prvního setu překvapivě vystřídán za Michálka, který dříve působil jako smečař.

Závěr zápasu se pak proměnil v exhibici a Jihostroj si připsal poslední set v poměru 25:13.

„My jsme začali vcelku dobře a v úvodu prvního setu se nám dařilo jak na servisu, tak v útoku. Jako hlavní příčinu prohry vidím zlepšený výkon na servisu domácích. Největší škodu nám způsobili Rojas a Kriško. My jsme poté zvolili taktiku riskovaného servisu, která nám nevyšla, a domácí nás přehráli na celé čáře,“ uvedl po utkání nahrávač Brna Ondřej Fučík.

„Úvod utkání Brněnským vyšel mnohem lépe. My jsme pak přitlačili na servisu a začali také lépe bránit. V tom vidím hlavní příčinu naší výhry. U tohoto soupeře je velmi důležité dostat je co nejdříve pod tlak, což se nám podařilo v druhém setu a v klidu jsme utkání dohráli. Já osobně jsem dnes nastoupil netradičně v roli druhého libera, ale musím říct, že s klukama se hrálo skvěle,“ okomentoval své vystoupení s úsměvem Petr Michálek.

Fotogalerie

                hidden 

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.