Jihostroj zakončil základní část výhrou 3:0

Jihostroj zakončil základní část výhrou 3:018.03.2014 | Eva Berková
Nepříliš dramatické utkání odehrál Jihostroj České Budějovice o uplynulém víkendu v Havířově. V poslední sadě duelu 22. kola základní části Uniqa extraligy nadělili Jihočeši domácím set s šestkou, což není v extralize mužů příliš vídaný jev. Na hřišti se vystřídala i většina náhradníků.22.kolo, sobota 15.3.2014, 17:00
Havířov Havířov
0:3
-21, -18, -6
České BudějoviceČeské Budějovice

Havířov:

Mikoška, Holiš, Hukel, Fajkus, Neusser, Meehan. Střídali Dohnal a Šoltys. Trenér Petr Dohnal.

České Budějovice:

Mach, Fila, Zapletal, Sobotka, Michálek, Kriško, libero Hupka. Střídali Sukuba, Šulista, Kuliha a Habr. Trenér Jan Svoboda

Čas: 63 minut. Nejvíce bodující hráči: Meehan 8 - Fila 16. Rozhodčí: Antušák, Kostka.

Jihostroj zakončil základní část výhrou 3:0

Komentář

O alespoň částečně vyrovnané hře se dalo hovořit pouze v první sadě, kde si Jihostroj vytvořil dvoubodový náskok, ale soupeři se podařilo srovnat na 14:14 a posléze i 15:15. To však bylo naposledy, kdy na tabuli svítil vyrovnaný stav. Jihočeši v koncovce setu zabrali a získali ho na svou stranu v poměru 25:21.

Další dvě sady pak byly zcela v režii hostí. Domácí marně hledali recept na precizní hru Jihostroje, který jakoby se oklepal z dlouhé cesty. Po hodině a třech minutách nebylo v havířovské hale o co hrát. Jihostroj získal druhý set v poměru 25:18 a třetí dokonce s náskokem devatenácti bodů - 25:6.

„Pro diváky to zřejmě nebyl zajímavý zápas, a pro domácí, myslím si, šlo o bezvýznamné utkání. My jsme se na hřišti protočili skoro všichni i s lavičkou, což je asi jediné pozitivum. Soupeř vzdoroval pouze v první sadě. Na druhé straně soupeři chyběl nahrávač Duda, což je určitě znát. Přijeli jsme do Havířova vyhrát - a to jsme také udělali,“ zhodnotil zápas kouč Českých Budějovic Jan Svoboda.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.