Jihostroj zlepšil hru a právem vyhrál na západě Čech ve čtyřech setech. Série je vyrovnaná

Jihostroj zlepšil hru a právem vyhrál na západě Čech ve čtyřech setech. Série je vyrovnaná31.03.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Spokojeni budou svěřenci Reného Dvořáka po dvou semifinálových utkáních v Karlových Varech. Přestože první zápas nezvládli, druhé klání opanovali poměrem 3:1 na sety a sérii tím vyrovnali. Boj o finále pokračuje v neděli v českobudějovické Sportovní hale.2. semifinále, pátek 31.3.2017, 18:00
Karlovarsko Karlovarsko
1:3
26, -18, -19, -22
České BudějoviceČeské Budějovice

Karlovarsko: Treial, Končal, Zmrhal, Hudeček, Široký, Málek – libero Pfeffer. Střídal Štefko. Trenér Jiří Novák.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Hackworth, Sobotka, Kraffer – libero Kryštof. Střídali Todua a Šotola. Trenér René Dvořák.
Rozhodčí: Renčín – Kořenek.
Diváci: 1000.
Čas utkání: 97 minut.
Stav série: 1:1.

Jihostroj zlepšil hru a právem vyhrál na západě Čech ve čtyřech setech. Série je vyrovnaná

Komentář

Hosté překvapili soupeře už v úvodu, kdy měl Zmrhal problémy s plachtícím podáním Macha. Dotáhnout ztrátu a srovnat na 3:3 se ale Karlovarsku podařilo, když technické zakončení Málka nevybral Hackworth. Jihostroj znovu zatlačil při servisu Sobotky a drobný náskok si vypracoval zpátky. V polovině sady ale Kraffer nedokázal otřít míč o bloky domácích a Západočeši znovu srovnali, tentokrát na 11:11. Karlovarsko v tu dobu zapnulo na vyšší level a chytlo otěže dějství. Vytlučení bloků Zmrhalem na hlavním kůlu znamenalo vedení 16:13. Před koncovkou ale hosté otočili kormidlem a zvrátili vývoj ve svůj prospěch. Za nepříznivého stavu 21:23 si vybral trenér Novák oddechový čas a tlak Jihočechů zastavil. Hackwortha dvakrát nenechal zakončit Zmrhal a skóre bylo srovnané. První setbol vybojoval Michálek, ale Hudeček jej odvrátil. A když se nevydařilo proměnit ani druhý pokus, šance se obrátily. Kraffer ale konec sady rázně odmítl. Druhou nabídnutou možností ale nepohrdl Málek a domácí opět získali první set.

Domácí pokračovali v nastoleném trendu a rychle získali odstup od svého protivníka. Při technickém time-outu vedli už 8:5. Tříbodový náskok trval i v dalším průběhu. Ke korekci došlo až po chybě Málka při útoku středem, který nenašel přesně vymezené hřiště, následně se po špatném příjmu domácích podařilo dalšími třemi body otočit stav na 16:15 pro Jihostroj. Hosté natáhli sérii i po oddechovém čase. Najednou byla osmibodová a České Budějovice vedly před koncovkou 20:15. Karlovarsko bylo psychicky na dně. Naopak kouč René Dvořák mohl být spokojen, když jeho svěřenci mířili za vyrovnáním. Sobotka zařídil šest setbolů, načež využít se podařilo hned první, protože Sobotka s Habrem nedali domácím prostor na síti.

Jihostroj si přenesl výkon i do třetí části. Rychle získal tříbodové vedení a to udržoval v dalším průběhu sady, zatímco Karlovarsku se nedařilo dostat do tempa. Hosté pokračovali ve zlepšené hře a především díky příjmu nedávali Západočechům prostor ke zdramatizování výsledku. České Budějovice už sice vedly 22:15, ale ještě se musely bát o výsledek, když domácí čtyřmi body v řadě snížili. Z jejich strany to ale nakonec byl poslední záchvěv. Další tři výměny připadly hostům. Set ukončil útokem do zámezí Zmrhal.

Rozklíženému Karlovarsku nešlo nic a vývoj byl obdobný jako v předešlé sadě. Jihočeši znovu získali tříbodový náskok a vedení 8:5. Hosté však nedokázali udržet stav 13:10. Nechali se zatlačit, rázem přišly i chyby, které znamenaly tři body v řadě a skóre 13:13. Rozdíl znovu přinesl po útoku středem Hackworth, který udeřil na 16:14. Po návratu na taraflex zatlačil servisem Sobotka a špatně přijatý míč zvládl uklidit na polovinu soupeře Mach. Karlovarsko ale korigovalo při podání Širokého na rozdíl dvou bodů. Na programu tak byla dramatická koncovka. První v ní udeřil Jihostroj, který si zařídil vedení 23:20 a donutil domácí k time-outu. Málek po něm navíc páli do zámezí a hosté měli čtyři mečboly. Široký odvrátil první, druhý neuklidil do hřiště z hlavního kůlu Michálek. Oddechový čas tak přišel i na druhé straně. Poté už však neuvedl do hry míč Končal a ukončil druhé semifinálové střetnutí.

 


Další zápas

18.01.2020 18:00
 

České Budějovice - Brno
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.