Jihostroj ztratil dvousetové vedení, přesto veze z Brna vítězství

Jihostroj ztratil dvousetové vedení, přesto veze z Brna vítězství13.02.2016 | Aleš Skok | Dominik Svoboda
Těžké utkání mají za sebou volejbalisté z Českých Budějovic. V rámci devatenáctého kola zavítali Jihočeši na palubovku čtvrtého Brna. První dva sety uhráli budějovičtí a vypadalo to na snadný zápas, ale Brno dokázalo vyrovnat a o bonusovém bodu musel rozhodnout tie break. Ten zvládl lépe Jihostroj a odvezl si z jihu Moravy dva body za pětisetové vítězství. České Budějovice tak stále drží první pozici UNIQA extraligy.19.kolo, sobota 13.2.2016, 17:00
Brno Brno
2:3
-24,-25,21,21,-11
České BudějoviceČeské Budějovice

Brno: Hrazdira, Smrčina, Haník, Sucharev, Klapal, Goodell - libero Castello. Střídali Andrianov, Licek, Zmrhal, Muroň.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Sobotka, Kuliha – libero Kryštof. Střídali Kraffer, Červinka.

Jihostroj ztratil dvousetové vedení, přesto veze z Brna vítězství

Komentář

Zápas začal pro Jihočechy nejlépe, jak mohl. Uhrál první čtyři body a domácí hned v úvodu museli sáhnout k oddechovému času. Jihostroj vedl dokonce 5:0, ale Habr poté zkazil svůj servis a Brno snížilo na rozdíl dvou bodů. České Budějovice ale pětibodový náskok dokázaly získat zpět a to především díky chybám domácích volejbalistů. Při druhém technickém oddechovém času vedli hosté 16:12. Když se Jihočeši dostali už do vedení 20:14, vypadalo to na klidnou koncovku první sady. Jenže Brno čtyřmi body v řadě opět snížilo. Trenér Svoboda si tak vzal oddechový čas, který ale jeho týmu nepomohl a domácí přidali další bod. Hostující trenér tak sáhl hned k druhému time outu, ale Jihomoravané dokázali vyrovnat na 23:23. Jihostroj ale nakonec získal první set v poměru 26:24.

Druhý set byl od začátku velice vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly o každý bod. Do prvního technického oddechového času šli českobudějovičtí volejbalisté s nejtěsnějším možným vedením 8:7. Poté se jim podařila šňůra několika bodů a odskočili do pětibodového trháku. Ten si udrželo až do koncovky druhého setu, ale domácím hráčům se opět podařilo náskok snížit. Nicméně Jihostroj si vedení tentokrát nenechal utéct a celkem v klidu si dokráčel i pro zisk druhého setu. České Budějovice zvítězily 25:19.

Ve třetím setu se poprvé v utkání dostali domácí do více jak jednobodového vedení. Do první povinné pauzy šli brněnští volejbalisté s vedením 8:5. Tento náskok se ale hned po pauze hostujícím hráčům podařilo smazat. Jenže celek z moravské metropole dokázal opět o tři body odskočit. Vedení se dokonce rozrostlo až na pět bodů a domácí byli blízko k zisku své první sady. Jihočeši sice snížili na rozdíl dvou bodů, ale Brno své vedení nepustilo. Za stavu 24:19 měli domácí pět setbolů a po využití třetího z nich uzmuli Jihomoravané svůj první set.

I v setu s pořadovým číslem čtyři to byla přetahovaná o každý bod. A to až do stavu 12:12. Poté se opět utrhli domácí hráči a dostali se do vedení 14:12. A Brnu se podařilo své vedení i nadále udržovat a dokonce navyšovat. Do koncovky čtvrtého setu šli domácí se čtyřbodovým vedením. A přesně tolik setbolů měli Jihomoravané k dispozici. První využit nebyl a Jan Svoboda sáhl k oddechovému času. Jenže Klapal razantní smečí nedal hostům šanci a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Zkrácený pátý set začali lépe hostující volejbalisté, kteří se rychle dostali do dvoubodového vedení. To si udržovali až do poloviny setu, ale po Michálkově chybě bylo srovnáno. Když se nezdařil ani následující útok, byl při výměně stran spokojenější domácí mančaft. Jihostroj si vzal ale vedení zpět a brněnský trenér si vzal oddechový čas. Hned po něm ale zatloukl balon Mach a České Budějovice opět vedly o dva body. Své vedení dokonce rozšířili až na čtyři body na stav 14:10. Bonusový bod pro Jihočechy tak byl blízko. A když Sucharev poslal svůj servis do zázemí, zvítězil Jihostroj 15:11 a celkově 3:2.

Další zápas sehraje Jihostroj na domácí palubovce v sobotu 20. února od 17 hodin s Odolenou Vodou.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.