Jihostroj zvítězil v prvním utkání semifinálové série

Jihostroj zvítězil v prvním utkání semifinálové série04.04.2013 | Karel
Nebezpečná Příbram přijela do Českých Budějovic bojovat o historický postup do finále české volejbalové Uniqa extraligy. V cestě jí ale stojí suverén posledních let - Jihostroj České Budějovice.SF1, čtvrtek 4.4.2013, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
20, 19, 23
VK PříbramVK Příbram

České Budějovice: Mach, Sukuba, Rojas, Pláteník, Habr, Kriško, libero – Michálek, Juračka. Střídali: Zapletal, Novotný.
VK Příbram: Bezděka, Moník, Leikep, Čížek, Pekárek, Patucha, libero – Švejcar. Střídali: Málek, Sládeček.
České Budějovice: Sukuba 14, Pláteník 17 Příbram: Patucha 16, Leikep 12
Diváci: 1200

Jihostroj zvítězil v prvním utkání semifinálové série

Komentář

Letošní sezóna byla z pohledu Příbramských jednou z nejlepších v historii klubu, a i proto je třeba se mít před Středočechy na pozoru. Utkání zahájili slavnostně vimperští trubači českou státní hymnou, která podpořila sváteční atmosféru semifinálového utkání.

Začátek prvního setu úvodního zápasu semifinálové série byl jednoznačně v režii Jihočechů, kteří vytvořili malý náskok a v podstatě si ho udržovali až do koncovky, kterou bez větších problémů dotáhli až do vítězného konce.

Druhý set byl o něco dramatičtější. Příbram se rvala hlavně v poli a snažila se riskantním podáním tlačit na domácí. Příbramští se spolehlivě prosazovali hlavně středem sítě, což platilo i pro Jihostroj. Několik zdařilých akcí ocenili diváci bouřlivým potleskem. Za stavu 18:18 se projevila kvalita domácích a koncovka byla jednoznačnou záležitostí.

Třetí sada byla dlouho vyrovnaná, trenéři na obou stranách využívali hojně střídání a dlouho hledali ideální sestavu. Tu ideálnější nakonec nalezl trenér Svoboda, a tak se mohl Jihostroj začít radovat z prvního vítězství v semifinále letošní volejbalové extraligy.

Zítřejší utkání začíná v 18:00.

Ohlasy trenérů

Miroslav Bezděka

„Dnes nás bohužel soupeř rozstřílel servisem, my jsme naopak v této činnosti zaostávali. Každopádně ale nic nevzdáváme a doufáme, že zítra se nám podaří překvapit a možná uhrát lepší výsledek, od kterého bychom se rádi odrazili a přidali i nějaké to vítězství doma,“ Ohodnotil utkání Miroslav Bezděka, jihočeský odchovanec a nynější blokař Kocourů.

Michal Kriško

„My jsme dnes asi dominovali hlavně na servisu. Příbramský tým hrál velmi obětavě v poli, a tak jsme museli neustále koncentrovaně útočit a bránit. Zítra to určitě bude úplně jiné utkání, jelikož soupeř po dnešním rozkoukávání nastoupí namotivovaný. My jsme za výhru velmi rádi, ale to nejtěžší nás ještě čeká,“ Zhodonotil úvod série univerzál Jihostorje a Příbramský odchovanec Michal Kriško.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.