Na horké brněnské půdě Jihostroj neuspěl. Domácí se ujali vedení v sérii

Na horké brněnské půdě Jihostroj neuspěl. Domácí se ujali vedení v sérii11.04.2016 | Lukáš Dvořák | Foto Dominik Svoboda
Ve třetím zápase semifinále UNIQA volejbalové extraligy byl úspěšnější domácí celek. V prvním setu sice měl dlouho navrch Jihostroj, který měl dva setboly, ale Jihomoravané set otočili a zvítězili 29:27. To je nakoplo a uhráli také další set. Jihočeši sice zdramatizovali zápas ziskem třetí sady, ale ta čtvrtá už patřila jednoznačně domácím. Brno tak zvítězilo 3:1.Semifinále 3, pondělí 11.4.2016, 20:15
Brno Brno
3:1
27, 25, -23, 17
České BudějoviceČeské Budějovice

Brno: Haník, Hrazdíra, Sucharev, Klapal, Andrianov, Pražák – libero Castello. Střídali Muroň, Goodell a Licek. Trenér Ondřej Marek.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Fila, Maciel, Polák – libero Kuliha. Střídali Červinka, Tibitanzl a Kraffer. Trenér Jan Svoboda.
Nejvíce bodující hráči: Andrianov (27) - Michálek (17).
Rozhodčí: Rychlík – Kovář.
Čas: 113 minut.
Stav série: 2:1.
Diváci: 1000

Na horké brněnské půdě Jihostroj neuspěl. Domácí se ujali vedení v sérii

Komentář

Jako první se na servis postavil Zdeněk Haník a hned vybudoval svému týmu náskok 2:0. Domácí vedli už 4:1, ale Jihočeši začali tento náskok likvidovat, až nakonec vyrovnali po Michálkově bloku. Pak ale předvedl nepochopitelnou chybu Mach a Brno opět vedlo. Při prvním technickém oddechovém času tak vedli Jihomoravané o dva body. Ale hosté z Českých Budějovic dokázali skóre otočit. I díky úspěšnému bloku benjamínka Poláka. Jihostroj vedl už 11:8, ale tam se jeho pětibodová série zastavila. Budějčáci však pokračovali ve zlepšeném výkonu oproti úvodu utkání a při druhém technickém time-outu vedli o pět bodů! Za stavu 20:17 pro hostující celek přišla krásná výměna, kdy se činili všichni hráči v poli a nakonec putoval bod, po chybě Jihomoravanů, na stranu Jihostroje. Domácí volejbalisté ale stáhli na rozdíl pouhého jednoho bodu. Když svítil na ukazateli stav 22:24, měli hosté dva setboly. Jenže nejprve zkazil podání Mach a poté domácí úspěšně zaútočili. Po další povedené smeči si vybojovali domácí svůj první setbol, ale ani oni nebyli úspěšní. Jihostroj měl možnost ukončit set za stavu 27:26, ale Maciel byl zablokován. A tak první set putoval na stranu Jihomoravanů. Klapal si připsal eso, Habrova smeč byla uspěchaná a Brno zvítězilo 29:27.

Ve druhém setu se jako první opět utrhlo Brno. Jeho dvoubodové vedení ale Jihočeši hned smazali a dokázali srovnat krok. Jenže při první povinné pauze domácí opět vedli, už o tři body. Vedení ještě o bod narostlo, ale pak se českobudějovičtí borci opět dostali do hry. Jenže poté zkazil servis mladý Polák, úspěšně zasmečoval Andrianov a domácí měli své vedení zpět. I v druhém technickém oddechovém čase byli domácí ve vedení. Jenže čtyřbodový rozdíl dokázal Jihostroj snížit. A v dalším průběhu dokázali po Macielově bodu vyrovnat na 20:20. Jenže domácí uhráli následující tři body a o druhém setu bylo rozhodnuto. Jihomoravané získali druhý set v poměru 25:22.

Začátek třetí sady Jihočechům vyšel a poprvé se v úvodu dostali do dvoubodového vedení. Nevydrželo ale dlouho a oba týmy se pak přetahovaly o každý bod. Za stavu 7:7 přišla jedna z nejkrásnějších výměn zápasu, při které jeden z domácích hráčů odehrál balon dokonce nohou, ale důležitý bod si nakonec připsaly České Budějovice. Ty se pak dostaly opět do vedení o dva body, ale Brňané větší náskok nepřipustili a dokonce znovu vyrovnali. I nadále to bylo o každém bodu a bylo jasné, že i koncovka třetího setu bude dramatická. Když se ale domácí hráči provinili přešlapem, vedl Jihostroj v koncovce 23:21! Set ukončil na servisu Hrazdira, který poslal míč do zámezí. Na brněnském taraflexu se tak radovali Jihočeši ze zisku své první sady 25:23.

Hosté, nažhaveni ziskem předchozí sady, vstoupili výborně i do té následující. Hned dvakrát se jim podařilo dostat do dvoubodového vedení, ale při technickém oddechovém času vedli o dva body opět domácí. Těm se dařilo i v dalším průběhu druhé sady a svůj náskok navýšili na body čtyři. A Brňané pokračovali dále. Dokonce už na sedm bodů. O zápase tak bylo prakticky rozhodnuto. Koncovka čtvrtého setu už příliš napětí nepřinesla a Brno zvítězilo po využití druhého mečbolu 25:17 a celkově 3:1 na sety. Domácí se tak ujali vedení v sérii 2:1.

Čtvrtý zápas se odehraje zítra opět v Brně od 18 hodin.

Ohlasy trenérů

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno):
Budějovice hrály velmi bojovně a bez zábran. Často jim to vycházelo. Na nás dolehla tíha zodpovědnosti a výrazně jsme soupeře přehráli až ve čtvrtém setu. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli.

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
Utkání hodnotit nebudu. Hodnotím situaci. Padesát minut před druhým utkáním jsme byli ještě přesvědčeni, že do série už nenastoupíme, ale nakonec jsme se dohodli, že ano a já za to chci hráčům poděkovat. Chtěl bych českobudějovické fanoušky hlavně pozvat na páteční utkání do Sportovní haly.

 


Další zápas

V této sezóně nebyly nalezeny žádné zápasy.
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.