Povinnost splněna, Jihostroj udolal Staré Město 0:3

Povinnost splněna, Jihostroj udolal Staré Město 0:316.12.2013 | Libor Matoušek
Výhru 0:3 si v sobotu v pozdních nočních hodinách přivezli do Českých Budějovic volejbalisté Jihostroje. Povinné vítězství nad outsiderem ze Starého Města, který v tomto extraligovém ročníku ještě nevyhrál, si tak Jihočeši mohou odškrtnout ze seznamu.10.kolo, sobota 14.12.2013, 17:00
Staré Město Staré Město
0:3
-17,-22,-21
České BudějoviceČeské Budějovice

Staré Město: Kment, Skyba, Kobolka, Koláček, Erman, Ulč, libero Špalek. Střídali Maděra a Uchyti
České Budějovice: Mach, Fila, Zapletal, Sobotka, Kuliha, Kriško, libero Hupka. Střídali Michálek a Sukuba.

Čas: 76 minut.
Nejvíce bodující hráči: Kment 9 - Kuliha 13.
Rozhodčí: Pecháček, Antušák.


Povinnost splněna, Jihostroj udolal Staré Město 0:3

Komentář

Do základní sestavy Jihostroje nastoupil po zranění poprvé Jan Kuliha, který léčil natažený úpon na zadní straně stehna. Jihočeši začali utkání dobře a ujali se vedení, když soupeře ze Starého Města nepustili přes 17 bodů.

Ve druhé a třetí sadě však Staré Město podalo lepší výkon zejména na servisu a obraz hry byl rázem vyrovnanější. Domácí dokonce v úvodu obou setů vedli a Jihostroj začal chybovat na útoku. Koncovka se naštěstí hostům vydařila, a tak v ne příliš pohledném utkání Budějovičtí zvítězili 0:3.

Po tomto triumfu se Jihostroj ocitl na třetím místě Uniqa extraligy, ale má shodný počet bodů, jako první a druhý tým tabulky. Vedoucí Zlín však má jeden zápas k dobru.

„Hala ve Starém Městě je trochu specifická a my jsme tam měli problémy s přihrávkou. Domácí v úvodu setů vždy lépe útočili a my jsme dělali chyby, naštěstí koncovky jsme si vždy pohlídali. Stačilo pouze soupeři míč půjčit a on nakonec chyboval sám. Dokonce jsme v tomto utkání ani nemuseli riskovat servis. Nahrávač domácího týmu se snažil najít útočníka, který by mu uhrával body, což se mu však dlouhodobě nedaří, a proto si myslím, že Staré Město ještě nevyhrálo. My jsme za výhru 0:3 velice šťastní, jelikož v loňském roce jsme se Starým Městem prohráli. I když to zřejmě nebylo nijak pohledné utkání, triumf je pro nás důležitější,“ uvedl k utkání smečař Jihostroje Tomáš Fila.

Jihostroj čeká ve středu poslední utkání Ligy mistrů proti černohorské Budvě. Management týmu připravuje na tento zápas několik doprovodných akcí, které ještě budou upřesněny, ale již teď můžeme prozradit, že všichni fanoušci by měli přijít na utkání oděni do bílé barvy. Zápas začne v 18 hodin a pro nejmenší bude k dispozici dětský koutek.

 


Další zápas

29.02.2020 18:00
 

Kladno - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.