První čtvrtfinále zvládl favorit bez problémů

První čtvrtfinále zvládl favorit bez problémů20.03.2014 | Eva Berková
Koncentrovaná hra Jihočechů ve spojení s dobrým servisem slavila úspěch v prvním utkání čtvrtfinále Uniqa volejbalové extraligy. Benátky nad Jizerou působily zaraženě a Jihostroj České Budějovice toho bezezbytku využil a připsal si na úvod play-off první výhru.ČF1, středa 19.3.2014, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
15, 14, 22
Benátky n. J.Benátky n. J.

České Budějovice: Mach, Sobotka, Fila, Michálek, Kriško, Zapletal, libero Hupka. Střídali Sukuba a Habr. Trenér Jan Svoboda.
Benátky n. J.:

Škach, Dittrich, M. Nesvačil, Starý, Němeček, F. Nesvačil, libero Steffan. Střídali Ticháček, Sobek a Fučík. Trenér Miroslav Malán.

Čas: 108 minut. Nejvíce bodující hráči: Michálek 15 - M. Nesvačil 10. Rozhodčí: Rychlík, Činátl.


První čtvrtfinále zvládl favorit bez problémů

Komentář

Hned v úvodu vlétli budějovičtí hráči na Benátky ve velkém stylu. Hostům se vůbec nedařilo přihrát a domácí si tak hned v úvodu vytvořili náskok sedmi bodů. Ve střední části setu se Benátským rozsypala i hra v poli a došlo na střídání Nesvačila za Ticháčka. Jihočeši pak první set ovládli v poměru 25:15.

Úvod druhé sady přinesl velmi podobný volejbal. Jihostroj se opřel do servisu a Benátky měly problém, který se projevil na skóre - 14:9. Domácí se pak rozehráli k takřka exhibičnímu výkonu. Dávali esa, jezdili při obraně v poli a razantně uhrávali. Po tři čtvrtě hodině byl stav utkání 2:0.

Drama nakonec přinesla pouze třetí sada, ale i to si domácí volejbalisté v klidu pohlídali, bez větších problémů set dohráli v poměru 25:22 a celý zápas ovládli bez jakékoliv větší komplikace 3:0.

„Trochu jsme si připravili půdu na servisu, rozhodla úspěšnost v útoku. Tam byl klíč k úspěchu. Ve třetím setu hrály Benátky, co jsem očekával,“ uvedl Jan Svoboda, trenér Jihostroje.

„Měli jsme horší servis a trápilo nás plachtící podání Budějovic. Čekal jsem, že budeme hrát lépe, odvážněji,“ posteskl si trenér hostů Miroslav Malán.

Utkání sledovaly také svěřenkyně Výchovného ústavu Černošice. „Děvčata navštívila volejbalové utkání vůbec poprvé. Od začátku fandila a věřila, že Jihostroj vyhraje. I přes menší diváckou účast byla atmosféra v hale výborná. Po skončení duelu se holky chtěly s mužstvem vyfotit a příště by určitě zase rády vyrazily Jihostroji držet palce naživo,“ řekl vychovatel Jan Lorenc.VU Cernovice

Výkon Jihostroje je tak nejlepší pozvánkou na čtvrteční utkání, do kterého vedení marketing klubu připravilo dvě atraktivní akce.Bubny Jihostrojfans

Mezi prvním a druhým setem budou fanklubu Jihostroje předány nové bubny od sponzorů, kterými jsou společnosti CHCIWWWSTRANKY.CZ, Melodie Voříšek a TRIMA CB. V přestávce mezi druhou a třetí sadou pak mohou diváci vyhrát v dovednostní soutěži zájezd do Chorvatska.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.