Šlágr kola mezi Jihostrojem a Brnem jasně ovládl domácí celek

Šlágr kola mezi Jihostrojem a Brnem jasně ovládl domácí celek28.11.2015 | Aleš Skok | Dominik Svoboda
Souboj prvního týmu s druhým viděli diváci v českobudějovické Sportovní hale. Ačkoliv se očekával vyrovnaný souboj, tak na hřišti byl vidět pouze jeden tým, a to ten domácí. České Budějovice dominovaly již od prvního bodu a zaslouženě si dokráčely k jednoznačnému vítězství 3:0 na sety.8.kolo, sobota 28.11.2015, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
17, 18, 20
BrnoBrno

České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Maciel, Fila, Sobotka - libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.
Brno: Hrazdira, Haník, Zmrhal, Pražák, Plešingr, Goodell - libero Castello. Střídali Smrčina, Licek a Handlíř. Trenér Ondřej Marek.
Rozhodčí: Kovář - Renčín
Čas: 71 minut.
Diváci: 1229.
Nejvíce bodující hráči: Michálek (11) - Hrazdira, Plešingr (8)

Šlágr kola mezi Jihostrojem a Brnem jasně ovládl domácí celek

Komentář

Na podání začal tým z moravské metropole, ale první bod získali domácí. Razantní smečí se prezentoval Tomáš Fila. Krásnou výměnu viděli diváci za stavu 4:2 pro Jihostroj. Míč přeletěl několikrát síť, oba týmy zachraňovaly výměnu konečky prstů, ale pak se do balonu opřel Maciel a bylo to o tři body. Do prvního technického oddechového času šli černobílí s ještě o bod větším náskokem, tedy 8:4. Time-out pomohl hostům, kteří, i díky esu, snížili na rozdíl jednoho bodu. Jenže domácí se oklepali a svůj náskok si vybojovali zpět. Za stavu 12:7 pro Jihostroj tak sáhl hostující trenér k oddechovému času, ale body naskakovaly stále na účet hráčů z Českých Budějovic. Po druhé povinné pauze pokračoval na servisu Filip Habr, Brno si však s jeho dělovým podáním vědělo rady a snížilo. Jihočeši si ale nadále udržovali šestibodový náskok a vše spělo do klidné koncovky prvního setu. A ta také nastala. Za stavu 24:16 měli Českobudějovičtí k dispozici osm setbolů. Domácím se podařilo využít druhý z nich, když nádhernou výměnu ukončil přesný blok.

Druhou sadu odstartoval esem Filip Habr, ale vzápětí se Jihomoravané úspěšně ubránili na síti a bylo vyrovnáno. Pak přišla další dlouhá bodová série Českobudějovických a vedení 5:1. Trenér Marek tak musel sáhnout ke svému prvnímu time-outu ve druhé části. Jeho svěřenci sice zastavili čtyřbodovou šňůru, přesto šli do technického oddechového času se čtyřbodovou ztrátou. Tu se ale Brňanům podařilo snížit na jediný bod a k přerušení sáhl také Jan Svoboda. Jihostroji to pomohlo a na domácí palubovce opět odskočil na čtyřbodový rozdíl. Ani to však Jihočechům nestačilo a svého soupeře ničili dalšími útoky. Když navíc za stavu 24:18 razantně zasmečoval středem Radek Mach, bylo hotovo.

Úvod třetího dějství byl vyrovnaný a ani jeden z týmů se nedostal do výraznějšího vedení. Body se přelévaly z jedné strany na druhou a první pauza přišla za nejtěsnějšího možného stavu 8:7 pro domácí. Až od stavu 8:8 se Jihostroj trhl a i díky esu Habra vedl 11:8. Toto vedení budějovičtí volejbalisté postupně navyšovali, až se dopracovali k průběžnému stavu 16:10. Jihočeši pokračovali ve sklizni bodů i nadále a vše nasvědčovalo tomu, že Jihostroj ukončí utkání ve třech setech. Moravané se ale nevzdali a třemi body zdramatizovali třetí set. Volejbalisté z jihu Čech si však trpělivou hrou vypracovali sedm mečbolů. Využit byl až ten čtvrtý. Projektilem, který vylétl z ruky Petra Michálka. Utkání prvního celku s druhým jednoznačně ovládl lídr tabulky z Českých Budějovic.

Další utkání čeká v rámci extraligy Jihostroj 5. prosince na hřišti Odoleny Vody. Předtím se ještě představí 2. prosince v rámci Poháru CEV na hřišti německého Dürenu. 

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice): Jsem rád, že jsme to utkání sehráli tak, jak jsme ho sehráli. Jsem spokojený s hrou i výsledkem utkání. Brno ztratilo zatím 3 body, což o něčem svědčí. Jsem rád, že jsme je nepustili do ničeho, co by nás mohlo ohrozit. Souhlasím, že jsme byli ve všem lepší.

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Gratuluji domácím k bezchybnému výkonu. Byli jsme horší. Domácí nás ve všem přehráli. Celý zápas byl jednoznačně v jejich režii. Bohužel, naši univerzálové nehrají tak dobře, aby to stačilo na takový tým, jakým jsou Budějovice.

 


Další zápas

19.02.2020 17:00
 

České Budějovice - Trentino
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.