V posledním zápase roku bral Jihostroj tři body v nelehkém utkání s Brnem

V posledním zápase roku bral Jihostroj tři body v nelehkém utkání s Brnem21.12.2012 | Sláva
Předehrávka 11 kola Uniqa extraligy měla nečekaně dramatický průběh, který skončil šťastně pro domácí heroes.

11.kolo, čtvrtek 20.12.2012, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:1
9, -23, 22, 22
BrnoBrno

České Budějovice: Zapletal, Pláteník, Rojas, Sukuba, Mach, Kriško, libero - Juračka. Střídali: Fila, Michálek, Novotný, Habr.
Brno: Fučík, Kuliha, Katona, Smrčina, Kubalec, Mlčuh, libero Stanczak. Střídali: Muroň, Balík, Ulč.
České Budějovice: Pláteník 18, Novotný 12, Sukuba 8, Mach 8. Brno: Mlčuch 18, Kuliha 16, Katona 9.
Diváci: 450

Poslední domácí utkání roku se vyvíjelo od prvních rozeher nekompromisně ve prospěch mistra z Českých Budějovic, který svou precizní hrou nedal Brnu šanci a deklasoval ho 25:9.

Druhý set se vyvíjel zcela odlišně neboť, hráči Brna přidali na servisu a v poli, čímž vyrovnali hru Jihostroje, který polevil a umožnil Brnu dostat se zpět do zápasu. Ani zvýšené úsilí jihočechů nestačilo na zisk setu.

Vyrovnaný stav 1:1 na sety znamenal stejné šance na zisk bodů pro oba aktéry. Rozhořela se bitva o každý míč, kdy se na konci setu projevila zkušenost našich Heroes, kteří zvýšili vedení na 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu utkání diváci sledovali boj o každý míč. Jihočeši neúnavně bušili do soupeře, který kontroval nadšenou hrou v poli. Jihostroj však v pravou chvíli zabral a získal sadu i zápas pro sebe.

Z pod černé věže si tak Brno neodvezlo ani bod a naši borci splnili povinnost a zvítězili 3:1 na sety.