Jihostroj zahájil nový ročník extraligy vítězstvím v Benátkách

Jihostroj zahájil nový ročník extraligy vítězstvím v Benátkách21.10.2012 | Libor Matoušek
Po několikaměsíční letní přípravě konečně odstartoval nový ročník volejbalové extraligy mužů. Hráči Jihostroje vyrazili k prvnímu utkání na palubovku Benátek nad Jizerou.1.kolo, sobota 20.10.2012, 17:00
Benátky n. J. Benátky n. J.
0:3
-17, -18, -21
České BudějoviceČeské Budějovice

Benátky n. J.: Tomáš Jambor 3 b., Vladimír Němeček 8, Aleš Dittrich 3, Jakub Vencovský 9, Martin Ticháček 2, Pavel Starý 7 Střídali: Daniel Kohlmann 5, Filip Nesvačil 4, Marek Dlouh
České Budějovice: Peter Pláteník 15 b., Radek Mach 8, Jakub Novotný 15, Andy Rojas Guevara 7, Michal Sukuba 5, Patr Zapletal 0 Střídali: Vladimír Sobotka
Nejvíce bodů: Vencovský 9, Němeček 8, Starý 7 - J. Novotný a Pláteník po 15, R. Mach 8. Rozhodčí: Luděk Grabovský, Jakub Gall. Diváci: 550.

Jihostroj zahájil nový ročník extraligy vítězstvím v Benátkách

Komentář

Jihostroj s hvězdami ve svém středu táhne diváky prakticky v každém extraligovém utkání a nebylo tomu jinak i v hale Karba. A tak není divu, že na hostující hráče čekala prakticky vyprodaná hala.

Jihostroj nastoupil v nejsilnější možné sestavě. Již ve čtvrtek totiž nastoupí proti mužstvu Berlína v prvním zápase volejbalové ligy mistrů. „Brali jsme to jako poslední přípravu před zápasem s Recyclingem Berlin,” uvedl kouč Svoboda a kvitoval možnost, aby se tým mohl před důležitým utkáním ještě sehrát.

Hosté využili nového článku v rozlosování a nabídli Benátkám míče Mikasa, protože jejich utkání je poslední před EP, kde se těmito míči hraje. Benátky svému soupeři vyšly vstříc a tak tyto míče v naší extralize měly v Benátkách premiéru.

Prvními dvěma sety proplul Jihostroj poměrně hladce. V prvním setu se snaží o útoky středem. Ve druhém pak v útoku dominuje Jakub Novotný. V obou dvou prvních dějstvích se může Jihostroj opřít o tvrdý servis.

Ve třetím setu se domácí malinko probrali a v jeho začátku si vypracovali drobný náskok. V tu dobu se na síti dařilo Danielu Kohlmannovi. Jihostroj však trpělivou hrou domácí dotáhl a od stavu 10:10 začal domácím unikat a udržovat si čtyř až pěti bodový náskok. Ten si udržel až do konce a vítězí 25:21, celkově 3:0 na sety a připisuje si plný počet bodů do tabulky.

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (VK Jihostroj): Pro nás je to hlavně příprava na čtvrteční zápas v Berlíně, kam již v úterý ráno odjíždíme. I když se zdál tento zápas jakoby jednoznačný, nebylo tomu tak. Chtěli jsme aby utkání odehrála tato sestava pro pohár. Samozřejmě chyby a nedostatky, které se objevily, pramení z toho, že soutěž začala takto pozdě. Jedeme na pohár pouze s jedním ostrým zápasem. Samozřejmě jsem spokojen s vítězstvím 3:0, protože nám chybějí někteří zranění hráči. Všechno musíme dát ale do čtvrtečního utkání v Berlíně do úplného pořádku.

Milan Hadrava (Benátky): Budějovice byly prostě razantnější, rychlejší a přesnější a rozhodlo to, že my jsme měli větší problém na našem útoku. To znamená, že i po dobrých příjmech jsme nedokázali dobře zakončit. Dávali jsme zbytečné auty, nebo nás soupeř zablokoval. Soupeř se první dva sety nemýlil na útoku, udělal snad jednu jedinou chybu do autu. Hrály prostě bez chyb. Přeju Budějovicím, aby jim to vyšlo i v poháru.

 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.