Shrnutí zápasu 7. 11. 2012

Příbramští kocouři byli dravější než hráči Jihostroje

Volejbalové derby mezi Jihostrojem České Budějovice a Příbramí dopadlo lépe pro domácí Kocoury, kteří v dramatickém pětisetovém utkání zvítězili 3:2. Mistr tak ztratil své první body v české Uniqa extralize mužů.
3. kolo, po 5. 11. 2012, 20:10
VK Trox Příbram
3:2
-16, 18, 20, -17, 9

VK Trox Příbram: Bezděka, Moník, Leikep, Pekárek, Patucha, Čížek - libero Švejcar (Havrlík, Sládeček, Málek). Trenér Petr Brom.

VK Jihostroj České Budějovice: Rojas, Mach, Novotný, Sukuba, Fila, Zapletal - libero Juračka (Sobotka, Michálek, Habr, Kriško). Trenér Jan Svoboda.

Nejvíce bodů: Patucha 24, Moník 15, Bezděka 10 - Fila 14, Rojas 13, Novotný 12.

Jako jasní favorité nastoupili hráči Jihostroje, kteří se museli obejít bez smečaře Pláteníka (problémy se zády), do dohrávky 3. kola nejvyšší tuzemské volejbalové soutěže. V úvodu zápasu svou úlohu stoprocentně plnili a velmi záhy si připsali zisk prvního setu v poměru 25:16.

Až do stavu 16:16 ve druhé sadě nic nenasvědčovalo tomu, že by český mistr neměl utkání pod kontrolou. Od té doby však Jihočeši neotočili ze servisu dobře podávajícího polského univerzála Patuchu až do skóre 21:16. Příbram si pak náskok podržela a zvítězila 25:18.

Ve třetím setu Kocouři svým razantním servisem, dobrou přihrávkou a velmi bojovnou hrou nepustili Jihočechy prakticky vůbec do vedení a získali další sadu v poměru 25:19. Jihostroji nepomohl ani příchod Michala Kriška, který v dresu Příbrami strávil celých devět let.

Domácí jako by zisk bodů uspokojil a v průběhu čtvrtého setu vlastně ani nevedli. Jihostroj jejich zaváhání využil a zlepšenou hrou hladce vyhrál 25:17.

V pátém setu se očekávalo drama, které se však bohužel pro Jihostroj nekonalo. Od stavu 7:5, kdy domácí poprvé odskočili, se Jihočeši i zásluhou příliš mnoha zkažených servisů nedostali k Příbrami ani na rozdíl dvou bodů. Kocouři si svou obětavou hrou a precizní obranou dokráčeli k zisku páté sady v poměru 15:9.

Petr Brom: Hráli jsme na hranici rizika, vycházelo to, bojovnost. Pochvala pro kluky. Získali jsme hlavně dva body. Chtěl bych pochválit hlavně lidi, poněvadž i když zápas začínal pozdě od 20,00 tak byla plná hala. Děkuji

Jan Svoboda: Příbram si zasloužila vyhrát. A za nerozhodného stavu 2:2 jsme ten bod tady ztratili, ale Příbram hrála nadšeněji a proto zvítězila.