Příbramští kocouři byli dravější než hráči Jihostroje

Příbramští kocouři byli dravější než hráči Jihostroje07.11.2012 | Libor Matoušek
Volejbalové derby mezi Jihostrojem České Budějovice a Příbramí dopadlo lépe pro domácí Kocoury, kteří v dramatickém pětisetovém utkání zvítězili 3:2. Mistr tak ztratil své první body v české Uniqa extralize mužů.3.kolo, pondělí 5.11.2012, 20:10, Aquapark /Na Plavečáku/
VK Příbram VK Příbram
3:2
-16, 18, 20, -17, 9
České BudějoviceČeské Budějovice

VK Příbram: Bezděka, Moník, Leikep, Pekárek, Patucha, Čížek - libero Švejcar (Havrlík, Sládeček, Málek). Trenér Petr Brom.
České Budějovice: Rojas, Mach, Novotný, Sukuba, Fila, Zapletal - libero Juračka (Sobotka, Michálek, Habr, Kriško). Trenér Jan Svoboda.
Nejvíce bodů: Patucha 24, Moník 15, Bezděka 10 - Fila 14, Rojas 13, Novotný 12.
Diváci: 611

Příbramští kocouři byli dravější než hráči Jihostroje

Komentář

Jako jasní favorité nastoupili hráči Jihostroje, kteří se museli obejít bez smečaře Pláteníka (problémy se zády), do dohrávky 3. kola nejvyšší tuzemské volejbalové soutěže. V úvodu zápasu svou úlohu stoprocentně plnili a velmi záhy si připsali zisk prvního setu v poměru 25:16.

Až do stavu 16:16 ve druhé sadě nic nenasvědčovalo tomu, že by český mistr neměl utkání pod kontrolou. Od té doby však Jihočeši neotočili ze servisu dobře podávajícího polského univerzála Patuchu až do skóre 21:16. Příbram si pak náskok podržela a zvítězila 25:18.

Ve třetím setu Kocouři svým razantním servisem, dobrou přihrávkou a velmi bojovnou hrou nepustili Jihočechy prakticky vůbec do vedení a získali další sadu v poměru 25:19. Jihostroji nepomohl ani příchod Michala Kriška, který v dresu Příbrami strávil celých devět let.

Domácí jako by zisk bodů uspokojil a v průběhu čtvrtého setu vlastně ani nevedli. Jihostroj jejich zaváhání využil a zlepšenou hrou hladce vyhrál 25:17.

V pátém setu se očekávalo drama, které se však bohužel pro Jihostroj nekonalo. Od stavu 7:5, kdy domácí poprvé odskočili, se Jihočeši i zásluhou příliš mnoha zkažených servisů nedostali k Příbrami ani na rozdíl dvou bodů. Kocouři si svou obětavou hrou a precizní obranou dokráčeli k zisku páté sady v poměru 15:9.

Ohlasy trenérů

Petr Brom: Hráli jsme na hranici rizika, vycházelo to, bojovnost. Pochvala pro kluky. Získali jsme hlavně dva body. Chtěl bych pochválit hlavně lidi, poněvadž i když zápas začínal pozdě od 20,00 tak byla plná hala. Děkuji

Jan Svoboda: Příbram si zasloužila vyhrát. A za nerozhodného stavu 2:2 jsme ten bod tady ztratili, ale Příbram hrála nadšeněji a proto zvítězila.

 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.