Ruská mašina ukázala svou kvalitu a zvítězila 3:0

Ruská mašina ukázala svou kvalitu a zvítězila 3:013.11.2012 | Eva Berková
Ve velmi pohledném utkání podlehli domácí volejbalisté Lokomotivu Novosibirsk jednoznačně 0:3. Hvězdy ruského týmu měli výsledek utkání prakticky celou dobu pod kontrolou. Přes 2100 platících diváků si i tak přišlo na své.3.kolo, úterý 13.11.2012, 18:00, Sportovní hala České Budějovice
České Budějovice České Budějovice
0:3
-21,-17,-18
NovosibirskNovosibirsk

České Budějovice: Rojas, Mach, Sukuba, Pláteník, Novotný, Zapletal, libero Juračka (Habr, Fila, Sobotka, Kriško, Michálek)
Novosibirsk: Nilsson, Butko, Diviš, Volvich, Biryukov, Gutalyuk, libero Golubev, (Voronkov)

Jihostroj: Novotný (9 bodů, 56% úspěšnost útoku), Pláteník (8 bodů, 44% úspěšnost útoku).

Novosiborsk: Nilsson (19 bodů, 62% úspěšnost útoku), Volvich (11 bodů, 69% úspěšnost útoku).

Rozhodčí:Hranic, Sampaolo


Diváci: 2100

Ruská mašina ukázala svou kvalitu a zvítězila 3:0

Komentář

Již od úvodu prvního setu bylo jasné, že tým kolem nahrávače Butka není nazýván hvězdami nadarmo. Od úvodu setu Butko rozděloval nahrávky poměrně nečitelným způsobem a to i z horších příjmů a tak Ruský soupeř odskočil o tři body již za stavu 6:9. Tento náskok v průběhu setu ještě navyšoval až do stavu 17:22, kdy domácí hráči několika pěknými zásahy v poli, zakončenými nekompromisními útoky universála Novotného a následným výborným servisem Andyho Rojase, umazali náskok hostí na rozdíl dvou bodů. Vinou vlastních chyb se však do vypjatější koncovky domácí nedostali a podlehli soupeři 21:25.

Do druhého dějství nastoupili hosté s ještě větším sebevědomím a když se na servis dostal hostující universál Nilsson, odskočili Jihostroji na obrovský rozdíl osmi bodů. Tento stav pak na domácí straně znamenal částečnou změnu kádru, kdy za matně hrajícího Pláteníka, který měl do té doby na kontě jeden bod, nastoupil Fila a nahravače Zapletala vystřídal Habr. V druhé sadě pak hosté v klidu dohráli do konečných 17:25.

Jisté oživení do hry přinesl nahrávač Habr a tak nastoupil do základní šestky i v setu třetím. Na palubovku se naopak vrátil smečař Pláteník. Domácí drželi s Rusy krok do stavu 7:7. Poté však Jihostroj zradil servis a naopak Nilsson zopakoval svou sérii těžkých podání a hosté tak odskočili na pohodlný rozdíl 6 bodů, který si udrželi až do koncovky. Prohře pak nezabránila ani vyšší procentuelní úspěšnost domácích na útoku a Jihostroj tak prohrál třetí set 18:25. I přes prohru domácích 0:3, však bezvadně fandící domácí fanoušci neodcházeli z haly zklamaní, neboť na hřišti byl k vidění velmi kvalitní volejbal s řadou vypjatých výměn.

„Byli jsme trochu lepší ve všech činnostech, hlavně pak na servisu a na bloku. Hala domácích je poněkud specifická. Na servisu mi trochu vadila světla a také strop je trochu nižší, než na co jsme zvyklí a tak jsme rádi, že jsme utkání zvládli za plný počet bodů. Jihostroj má velmi kvalitní nahrávačskou dvojici a zejména mladý nahrávač Habr, pokud bude takto pokračovat, má podle mne před sebou velkou budoucnost.“ ohodnotil průběh utkání nejvíce bodující hráč Marcus Nilsson. „Podle mého názoru by však Jihostroj mohl ještě zabojovat o 2. místo v tabulce. Mezi ním a Berlínem nevidím tak velký rozdíl a tak si myslím, že šanci postoupit stále mají.“ dodal Švédský universál, který hraje v Novosibirsku již druhým rokem a postupně si zvyká na dlouhá cestování v průběhu sezony. „Toto je náš druhý týden kdy jsme se mezi zápasy vůbec nepodívali domů. V podstatě se dá říci, že v sezoně trávíme doma asi tak půlku času a tu druhou jsme na cestách. Někdy je to velmi zajímavé,ale člověk si na to nejdříve musí zvyknout.“

„V utkání nás tentokrát zradil hlavně servis, který jsme na dobré úrovni drželi jen v prvním setu a bez kvalitního podání se proti soupeři této úrovně nedá hrát. Jinak ale samá negativa na utkání nevidím, vyzkoušeli jsme si, že dovedeme hrát i s tak kvalitním soupeřem jako je Ruský Novosibirsk. Doufáme, že tuto zkušenost promítneme zejména v domácím utkání proti Berlínu a popereme se tak ještě o postup ze skupiny.“ řekl ihned po utkání smečař domácích Andy Rojas.

Svůj pohled na utkání připojil také šéftrenér mládeže Vojtěch Zach: Novosibirsk je nejlepší mančaft, který kdy přijel na hřiště českého týmu. Přijel s naprostou vážností. Bez jakéhokoliv náznaku podcenění. Prostě přijel vyhrát. I přes velice dobrý a odvážný výkon našich bojovníku si hostující hráči udrželi obrovský standard. Předvedenou hrou převyšují vetšinu týmů z Evropy. Očekávám je ve Final Four. Kdybych se měl zaměřit na individuální výkony našich hráčů, tak bych vyzdvihnul Jakuba Novotného a Radka Macha. Kvituji střídání v průběhu hry a zapojení dalších hráčů do utkání Ligy Mistrů. To je pro hráče, kteří nastoupili, obrovská zkušenost.

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda:"Potvrdili, že ruská liga je nejlepší na světě, kde je osm špičkových mančaftů, což jinde není. Kluky musím pochválit, podali bojovný výkon na hranici rizika, ale nestačilo to."

 


Další zápas

19.09.2020 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
VSTUPENKY online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2020 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.