Shrnutí zápasu 18. 11. 2012

Úspěšná zlínská generálka na Novosibirsk

Ještě před cestou na Sibiř museli hráči Jihostroje zamířit do Zlína k utkání s místní Fatrou. Vzhledem ke specifikům haly sloužil tento zápas jako příprava před utkáním Ligy Mistrů v Novosibirsku. Zlínská hala je pověstná svým ne příliš přátelským prostředním. Spíše než sportovní halu připominá nevytopený hangár. Až na drobné zaváhání v prvním setu nenechali hráči Jihostroje nikoho na pochybách, že by snad mohli utkání podcenit.
5. kolo, so 17. 11. 2012, 17:00
VSC Fatra Zlín
1:3
22;-21;-17;-23

VSC Fatra Zlín: Čajan, Navláčil, Janouch, Bartoš Adam, Čechmánek, Kolář Libero: Obdržálek. Střídali: Kostolani, Bartoš Pavel, Přikryl, Uchytil.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Kriško, Rojas, Sobotka, Habr, Fila. Libero: Juračka. Střídali: Sukuba, Novotný, Zapletal

Začátek utkání Zlína s Českými Budějovicemi byl překvapivě vyrovnaný. V konečném účtování prvního setu se projevila malá produktivita při bodových míčích a tak celý set získal, překvapivě, bojovně hrající Zlín.

Druhé dějství začalo ve stejném duchu, ale Budějovice zlepšili všechny herní činnosti a začali diktovat tempo zápasu. Zlín ovšem byl stále důstojným soupeřem a tak se bodový rozdíl neprohloubil a Jihostroj vyhrál 25:21.

Třetí set byl jasně v režii českobudějovických hráčů a set skončil výrazným rozdílem 25:17.

Dějství čtvrté nabídlo stejně jako v prvním setu napínavou podívanou, která se musela líbit. Zlínští svojí bojovností drželi krok s celkem Jihostroje. Bohužel pro Zlín přišla v závěru chvilková ztráta koncentrace, kterou českobudějovický klub využil a ukončil zlínskou generálku na Novosibirsk.

Českobudějovický celek nastoupil v „nestandardní sestavě“ která dala příležitost hráčům ne tak často hrajícím, jako jsou Filip Habr, Tomáš Fila a Michal Kriško. V průběhu zápasu přišli na půl setu změnit rytmus hry Novotný se Zapletalem. „Zápas jsme měli kromě prvního setu pod kontrolou“ potvrdil Zdeněk Scheichel, manažer Jihostroje.

Absence Petra Pláteníka ve Zlíně je nepříjemnou zprávou, vzhledem k veletěžkému utkání s ruským Novosibirskem. Znovu se tak do dresu oblékne skvělý Stanislav Pochop, který si tak znovu zkusí atmosféru ligy mistrů v hráčské pozici.

Roman Macek:Po vítězném prvním setu a naší dobré hře,se soupeř zlepšil a byl o krok vepředu. Ve 4. setu jsme byli kousek od zisku bodu,díky většímu nasazení a příchodu dobře hrajícího Přikryla.

Jan Svoboda: Zranění a onemocnění nás donutili hrát v nestandardní sestavě, přesto náhradníci utkání zvládli i když to nebylo jednoduché. V úvodu druhého setu jsme byli donuceni ke střídání, ale hned, jak se naše hra zvedla, se Habr a Kriško vrátili zpět a v klidu utkání dohráli. Velmi dobrý výkon odvedli naši smečaři Rojas a Fila, který po dlouhodobém zranění začíná opět přicházet do dobré formy. V průběhu utkání se nám vůbec nedařilo uhrávat bodovky, a i proto byl poslední set vyrovnaný až do koncovky a první sadu jsme dokonce prohráli. Jasně lepší jsme v utkání byli na servisu a také v útoku.