Letos už podeváté proběhly velmi oblíbené akce pod jednotným názvem Volejbalové léto 2018. 

Volejbalové tábory a kemp probíhaly v Českých Budějovicích a v Trhových Svinech. Dohromady se zúčastnilo přes 140 mladých volejbalistů.

Děti ve věku od 10 let let do 18 let sportovaly na kempu v Trhových Svinech v týdnu od 1. do 6.7. 2018. Zde se věnovaly hlavně technice herních činností jednotlivce a jako hlavní téma byla letos přihrávka v návaznosti na souhru s nahrávačem a rychlá nahrávka. Jako hlavní host a zároveň lektor byl M.Biernat (Ostrava – Liberec). Dále se kempu zúčastnili hráči extraligových družstev z celé ČR – Kotas, Šulista, Michálek, Kraffer a další. Na této akci se detailně rozebíraly jednotlivé herní činnosti i pomocí videa a individuálních konzultací. Prostě plně profesionální přístup.

Volejbalový tábor v Českých Budějovicích probíhal ve spolupráci s partnerskou školou ZŠ O.Nedbala. Této akce se zúčastnily děti ve věku  4-12 let. Zde šlo o kombinaci více sportů, vkládání prvků minivolejbalu až po nácvik jednoduchých kombinací vedoucích k náznaku hry. Během této akce děti navštívili opět extraligoví hráči VK Jihostroj Č.Budějovice – Petr Michálek a Tomáš Fila. Aktivně se zapojili do připraveného programu a na konci svého účinkování na tréninku se dětem ochotně podepisovali a společně s dětmi se vyfotili. Během týdne si děti zasportovaly také na beachvolejbalových kurtech. Celá akce byla zakončena vyhlašováním výsledků a předáváním cen za soutěže, které proběhly během týdne.

Poslední a zároveň nejpočetnější akcí byl volejbalový tábor v Trhových Svinech. Zde se potkaly děti prakticky z celé republiky – Praha, Příbram, Kladno, Český Krumlov a samozřejmě České Budějovice. Tady s dětmi trénoval a předával jim své dlouholeté zkušenosti blokař českobudějovického týmu Radek Mach. Děti zde měly i nevolejbalový program jako byl baseball, letní biatlon, bojové hry v lese a spoustu dalších aktivit.

Poděkování patří všem hráčům, kteří si udělali volno během svých dovolených a zatrénovali si s dětmi, dále pak všem trenérům a lektorům za profesionální přístup.

V roce 2019 bychom rádi opět uspořádali tyto oblíbené akce. Bude se jednat o 10.ročník, tudíž i program bude tak trochu speciální. Proto sledujte stránky klubu , sociální sítě a hlavně choďte na extraligové zápasy Jihostroje České Budějovice, kde se určitě dozvíte vše k příštímu ročníku.

Všechny fotky z letošních kempů a táborů najdete v naší galerii

 

Další zápas

19.01.2019 17:00
 

Fatra Zlín - České Budějovice
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.