Mládež a ženy

Chlapci

VK České Budějovice patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější kluby ČR ve výchově mládeže. Minulou sezonu navštěvovalo tréninky klubu více než 150 žáků, kadetů a juniorů. Během celé sezony se hráči zúčastnili všech soutěží v jednotlivých věkových kategoriích jako turnajů v Barevném minivolejbale, Českého poháru žáků, Mistrovství republiky žáků, Extraligy kadetů a Extraligy juniorů. Novinkou posledních dvou sezón je finále Mistrovství republiky mladších žáků, do kterého se náš tým také probojoval.  

Stalo se v sezóně loňské

Loňská sezóna mládežnických kategorií přinesla několik zajímavých událostí. Hlavní z těchto událostí bylo 2. místo v Extralize kadetů (trenér Tomáš Skolka), což je nejlepší výsledek dorosteneckého družstva za posledních pět let. Starší žáci se svojí pracovitostí a příkladným přístupem dostali z dlouhodobého jedenáctého místa na místo 9. na Mistrovství republiky starších žáků, což je v mých očích šéftrenéra slušný posun. Finále Extraligy juniorů bylo jako vždy poznamenáno neúčastí reprezentačních hráčů, kteří museli kvůli neuvěřitelné marodce zaskakovat v A mužstvu Jihostroje. 

Hlavní mládežnickou událostí roku byl úspěch některých mladíků Jihostroje v reprezentačním dresu a také v dresu A mužstva Jihostroje. Nejprve mladý Marek Šotola zaskočil za zraněného univerzála Gevertha a významně pomohl A mužstvu k zisku titulu mistrů ligy. Na lavičce A mužstva se v téže situaci představili také hráči Filip Humler a Josef Polák. Tito hráči pak z ME Kadetů přivezli zlaté medaile, což je v novodobé historii České republiky naprosto fenomenální úspěch. 

Pohled do budoucnosti  

V letošním roce se zájem o chlapecký volejbal zásadně zvýšil což je skvělá zpráva, ale také přináší komplikace v organizaci hlavně žákovských kategorií. Tyto problémy by měla vyřešit dostavba nové tělocvičny při Základní škole Oskara Nedbala. Tato stavba by měla umožnit chlapeckému volejbalu v Českých Budějovicích zásadně zkvalitnit přípravu volejbalového potěru. Za tuto příležitost Volejbalový klub děkuje Základní škole Oskara Nedbala, především jejímu řediteli panu Mgr. Miroslavu Poláčkovi. Na vzestupu mládežnické základny se také výrazně podílí školy zapojené do programu „Chlapecký minivolejbal do škol“, který již pět let přispívá k popularitě volejbalu na základních školách v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a doufáme že v příštím roce bude rozvíjet volejbal i v Táboře, který se do tohoto projektu přihlásil pro letošní školní rok. Klub také již tradičně organizuje v prvním červnovém týdnu roku 2018 volejbalový kemp, tábor a příměstský tábor. 

Volejbalový klub České Budějovice přeje všem mladým volejbalistům a volejbalistkám úspěšnou sezónu a hlavně dobrý pocit z hraní volejbalu.  

Kolektiv trenérů VK České Budějovice


Dívčí volejbal 

Od letošní sezóny dochází i v dívčích složkách k řadě hráčských, trenérských i organizačních změn. Nejprve k nejdůležitějším hráčským změnám:  v družstvu žen, které se potřetí za sebou stalo vítězem 1.ligy s právem postupu do nejvyšší soutěže, odchází  dlouholetá opora   Sandra Kotlabová hrát extraligu do Šternberku,  nahrávačka Klára Nejedlá odchází do Německa, smečařka Kristýna Trnková očekává přírůstek do rodiny a na mateřské dovolené je od léta Milča Cimbálková - Kozáková.  Talentované juniorské reprezentantky Daniela Černá, Eva Valentová a  Veronika Dudová, které měly družstvo doplňovat,  též odcházejí. D. Černá  odchází do extraligy žen do Olympu Praha, E. Valentová za studiem a volejbalem do USA a V. Dudová do Prostějova.  A tak se stalo, že nám pro letošní sezónu, zůstávají  v družstvu juniorek  pouze 3 hráčky juniorského věku, které budou dostávat prostor v 1.lize žen. Družstvo juniorek budeme muset doplňovat talentovanými kadetkami a naopak zase kadetky talentovanými žákyněmi.  Proto je v klubu od letošní sezóny kladen  velký důraz na přípravu mladších generací. Od září  se rozšiřuje spolupráce se Sportovním střediskem při ZŠ Oskara Nedbala i o dívčí složky tak, abychom zkvalitnili přípravu a byli schopni doplňovat  talentovanými hráčkami  družstva vyšších věkových kategorií.  

Na trenérských postech došlo též k několika změnám – k ligovému družstvu žen se po roční pauze vrací Milan Šimonek, juniorky povede Josef Lundák a kadetky Martin Marek.   U kategorie starších žákyň zůstává Pavel Sebeni, mladší žákyně povede Milan Šimonek a přípravky Martina Kobrlová  s Petrem Novákem.

Českobudějovičtí příznivci dívčího volejbalu se tedy  mohou těšit na boje ve všech věkových  kategoriích od žen až po minižákyně. Dívčí družstva budou i v letošní sezóně startovat  pod hlavičkou  reklamního partnera ČEZ.  Vedle ČEZ se sluší poděkovat i hlavním sportovním partnerům – sportovnímu Gymnáziu Česká a ZŠ Oskara Nedbala, ale  i dalším partnerům, kterými jsou  Jihočeský kraj, město Č.Budějovice a Hokejové centrum Pouzar, v jehož  zařízení se  děvčata připravují na svá mistrovská utkání.  

Závěrem mi nezbývá, než vás všechny pozvat  do českobudějovické  Sportovní haly  a haly ZŠ O. Nedbala na kvalitní dívčí volejbal a popřát vám krásné sportovní zážitky v průběhu celé sezóny.  

Mgr. Jan Vobr

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice      

Další zápas

16.10.2018 17:45
 

České Budějovice - Odolena Voda
Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.