„Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice“

Kalendář zápasů všech týmů najdete ZDE.

V posledních několika sezónách jsme zaznamenali zvýšený zájem mládeže o reprezentaci našeho klubu. Obrovský nárůst chlapecké složky nás velice těší a jsme na své naděje velmi hrdí. 

Žákovské týmy se Jihostroji rozrostly do pěti družstev, konkrétně na Přípravku, Mladší žáky B, Mladší žáky A, Starší žáky B a Starší žáky A. Každý tým má přibližně 20 členů s tím, že v přípravce je vždy dětí více.  Dohromady tedy disponujeme více než 100 aktivními hráči jen v žákovských kategoriích. Dorost potom reprezentuje kadetská a juniorská složka, která má dohromady 45 hráčů. 

Vrcholnou složkou mládežnických kategorií je tým EGE, který hraje první mužskou ligu. Již několik let plní funkci týmu, ve kterém se ohrávají mladí a nadějní hráči, kteří by měli v budoucnu nastupovat za A -tým VK České Budějovice. Do VK EGE v letošním roce přešel rekordní počet mladých hráčů a to Jindra, Šulista, Emmer, Zajíc, Pixa, Velát, Starczewski. Dále již delší dobu v EGE nastupují Polák s Šotolou, kteří jsou zařazeni i v kádru A- týmu a Koranda, který odtrénoval s Áčkem letní přípravu. Prvoligový tým by se samozřejmě také neobešel bez starších a zkušenějších opor, kterými jsou Kozák, Sova, Suchan, Lopata, Pochop a Ulč.

Klub dlouhodobě spolupracuje i se školami v Jihočeském kraji. Stěžejní školou je pro náš klub ZŠ Oskara Nedbala. V tělocvičnách školy probíhají všechny tréninky chlapecké složky a nová tělocvična se stala útočištěm i pro tým VK EGE. Klub těží zejména z výborné spolupráce s ředitelem školy Miroslavem Poláčkem. V letošním roce byla také obnovena spolupráce se sportovním gymnáziem Česká, kde opět studují naši odchovanci. Věříme, že se spolupráce v budoucnu rozšíří a obnoví do původní podoby. Dalšími partnery VK ČB jsou základní školy zapojené v projektu „Minivolejbal do škol“ a to ZŠ Pohůrecká, Matice školské, Ludvíka Kuby, Bezdrevská, Oskara Nedbala, Za nádražím ČK, Plešivec ČK, Husinec. Nově byl projekt rozšířen do Tábora, kde se připojilo 9 základních škol.

V neposlední řadě se může mládež Jihostroje pyšnit několika reprezentanty. Tři naši hráči byli součástí úspěšného národního týmu juniorů, který skončil na letošním ME na druhém místě. Z Jihočechů se mistrovství zúčastnili Šotola, Polák a Humler, kteří byli následně pozvání i do seniorského národního týmu na celý srpen. Humler v září odcestoval na roční stáž do USA, kde bude studovat a hrát volejbal na Havajské univerzitě. Ročníky 2001 pak reprezentuje Ondřej Velát, který je členem užšího kádru kadetů.        


Šéftrenér mládeže

Vojtěch Zach 


 

Další zápas

05.10.2019 18:00
 

Odolena Voda - České Budějovice
Permanentky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2019 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.