Shrnutí zápasu 18. 12. 2020

Jihostroj porazil Odolku 3:0 a vrátil se na první místo

Do utkání šli hráči Jihostroje s velkou motivací odčinit porážku z televizního zápasu na půdě Lvů Praha. Od počátku byli Českobudějovičtí skutečně aktivnějším týmem a dali soupeři pocítit, že hrají doma. Odolka se ani jednou nedokázala dostat přes 20 bodů a poslední třetí set už vyhrály České Budějovice drtivě 25:14. Díky tomu se Jihostroj vrátil zpět do čela tabulky UNIQA extraligy. Čas na regeneraci před dalším utkáním však bude minimální, hned v sobotu od 18 hodin přivítá Kladno.
9. kolo, pá 18. 12. 2020, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
AERO Odolena Voda
3:0
25:19, 25:18, 25:14

VK Jihostroj České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Mach, Schouten, Michálek, Todua, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Koranda

AERO Odolena Voda: Horák, M. Démar, L. Demar, Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop. Střídali: Vachoušek, Holčík, Hadrava, Jachnicki

Nejvíce bodů: Schouten 15, Mach 11, Michálek 10 – L. Demar 7, Holubec 5, Hladík 4

Útoky: 40:23

Esa: 6:2

Bloky: 9:2

Chyby soupeře: 20:24

Rozhodčí: Buchar a Dušek

Jihostroj vstoupil do zápasu s velkým odhodláním. Na hráčích bylo vidět, že jim porážka v Praze není lhostejná. Domácí odstartovali lépe, ale Odolka se držela na dostřel a za stavu 8:7 šla dokonce do vedení. Chvíli to vypadalo, že si hosté přenesli dobrou formu z posledních zápasů a lehc trápili Jihostroj. Na straně Jihočechů se ale projevila kvalita a postupem času soupeři začali odskakovat. Dva body Michálka zvýšily stav na 16:13 a to byl základ úspěchu. Domácí si vytvořili bezpečný náskok a první set vyhráli 25:19.

I ve druhém setu bylo chvíli skóre vyrovnané, ale tentokrát se Jihostroj brzy dostal do trháku. Domácí hráli dobře a jejich výkon ještě podtrhla dvě esa Kanaďana Schoutena. Hosté se nemohli prosadit a problém jim dělal zejména kvalitní příjem domácích volejbalistů. Za stavu 20:16 navíc zkazili podání, a tím úspěch ve druhém setu definitivně pohřbili. České Budějovice dobře podávaly a v koncovce setu předvedly soustředěný výkon a zvítězily 25:18.

Ve třetím setu už byl Jihostroj od samého počátku nekompromisní. Odolka nezvládla ukočírovat důrazné balony domácích. V dobrém světle se předvedl především Schouten a Todua. Domácí byli ve všech ohledech na palubovce lepší. Paradoxem bylo odpískané špatné podání Stoiloviče, který po hvizdu rozhodčího příliš otálel s uvedením balonu do hry. Jihostroj ale neztrácel koncentraci a koncovku setu už si vychutnával. Konečný výsledek setu byl drtivý 25:14.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Kromě začátku utkání, kdy jsme nechytili pár balonů v poli, jsme hráli tak, jak jsem si představoval. Tlačili jsme dobrým servisem, slušně jsme bránili v poli i na bloku. Občas jsme udělali chybičku, ale to k tomu patří. Utkání jsme zvládli dobře.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Jsem rád, že jsme podali bojovný a soustředěný výkon. Vycházel nám hlavně servis a z toho jsme pak profitovali v obraně na síti. Bylo znát, že nás špatný zápas v Praze nakopnul. Teď už se soustředíme na to, abychom zvládli i zítřejší poslední domácí zápas v tomto roce.

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): Budějovice nás přehrály. My jsme hráli jen do stavu 10:9. Pak jsme to vyhodnotili tak, že jsme dáme raději šanci ostatním hráčům a připravíme se na pondělní utkání. Doufám, že i Budějovice ušetřily síly a budou hrát dobře v Beskydech.

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): Rád bych pogratuloval domácím, vyhráli naprosto zaslouženě. Přehráli nás ve všech činnostech od servisu po obranu. Nám se nedařilo vůbec na útoku ani na příjmu. Domácí mají tři body zaslouženě, my jsme bohužel neměli šanci tady něco uhrát.