VK Jihostroj České Budějovice: Šotola, Zmrhal, Todua, De Amo, Michálek, Mach, libero Kryštof. Střídali: Ondrovič, Fila, Křesťan

VK ČEZ Karlovarsko: Vašina, Wilson, Ticháček, Wiese, Patočka, Rejlek, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Lux, Mlynarčik

Rozhodčí: Jan Krtička, Lukáš Spáčil

Počet diváků: 1 012

První set zahájil na podání Šotola a hned zatlačil Karlovarsko do defenzivy. Karlovarsku se zatím nedaří na servisu a Budějovičtí si udržují mírný náskok, 6:3. Po esu De Ama si trenér Novák bere první time out. Jihostroj přihrává bezchybně a i nadále udržuje vedení, 8:5. Při podání Vašiny Karlovarsko snižuje na 8:7. Eso Zmrhala znamená opět lehké odskočení Jihostroje, 11:8. Zatím je vidět největší rozdíl nas servisu, tím Jihočeši zvyšují na 13:10. Trenér Karlovarska za stavu 15:11 zastavuje tlak Jihostroje druhým oddechovým časem. Karlovarsku se nedaří soupeře zatlačit servisem a Jihostroj vstupuje do koncovky s luxusním náskokem pěti bodů, 18:13. Na servisu přitvrdil Ticháček a Západočeši donutili trenéra Dvořáka k prvnímu oddechovému času za stavu 20:17. Šotola potvrzuje svoje dobré výkony z Champions League a zvyšuje na 23:18. Karlovarsko odvrací dva setboly a českobudějovický trenér bere svůj druhý time out. Rejlek kazí servis a první set patří Českým Budějovicím.

Druhý set začíná Karlovarsko tlačit servisem a na stavu je to hned vidět (2:5) a trenér Dvořák tlak soupeře zastavuje time outem. Avšak následné eso zvyšuje náskok Západočechů, 2:6. Karlovarští udržují náskok, hlavně bezchybným útokem a dobrou obranou, 7:11. Další eso Karlovarska opět nutí trenéra Jihostroje k oddechovému času, 8:13. Blok Mach-Šotola snižuje náskok Západočechů na 11:13 a trenér Novák bere svůj první time out. Jihostroj bod po bodu vymazává náskok hráčů z Karlových Varů, 13:14. Těžký míč uhrává Zmrhal a drží šance Jihočechů. Nicméně blíží se koncovka a Karlovarsko stále udržuje tříbodový náskok, 15:18. Obě družstva riskují na servisu, ale zatím bez účinku, až De Amo přidává eso a za stavu 19:20 trenér Novák zastavuje zápas druhým time outem. Se štěstím Rejlek zvyšuje na 19:22. Nervózní koncovka vychází lépe Západočechům, ale úspěšný útok Šotoly a následně blok Macha dává Jihočechům šanci, 21:23. Jihostroj odvrací dva setboly. Set ukončuje hrubou chybou Todua a je srovnáno 1:1. Konec druhého setu je hodně vyhrocený a Jihostroj má pocit ukřivděnosti.

Nervozitu si Jihočeši přenesli i do začátku třetího setu a Karlovarsko od začátku vede, 5:8. Na hřišti zůstal místo Zmrhala Fila a na palubovku v třetím setu poslal trenér Dvořák i blokaře Ondroviče. Jihostroj kazí moc podání a Karlovy Vary si udržují lehký náskok, 10:13. V polovině setu oba týmy dobře ztrátují, ale servis Fily snižuje náskok karlovarského týmu na 13:14. Jihostroji se ale nedaří na útoku a nemohou soupeře dotáhnout. Až chyba Rejlka dává Jihočechům šanci, 16:16. To nutí trenéra Nováka k oddechovému času. Na hřišti se objevuje Džavoronok místo Ticháčka. Ale tlak obhájce trofeje graduje a Šotola posouvá Jihostroj poprvé v tomto setu do vedení, 18:16. Trenér Novák opět sahá k timeoutu. Kapitán Rejlek velí k obratu, je srovnáno 19:19. K oddechovému času musí sáhnout i trenér Dvořák. Jihočeši útočí dvakrát mimo hřiště a jejich trenér si bere svůj poslední timeout, 19:21. Michálek dává eso a je zde dramatická koncovka, 21:21. Vrací se nahrávač Ticháček (22:22), blok Jihostroje (23:22), Wiese srovnává na 23:23 a Patočka blokem připravuje první setbol Karlovarska. Bezchybně však útočí Šotola a za stavu 24:24 na blok přichází Křesťan. Šotola servisem dává setbol Jihostroji, 25:24. Za stavu 26:26 útočí Vašina do autu, ale co na to videorozhodčí? Aut. Na řadě je další setbol pro Jihočechy. Opět srovnáno, 27:27. Nyní má setbol po bloku Vašiny Karlovarsko a na podání je jejich nejlepší hráč Rejlek. Opět srovnáno, 28:28. Michálek „sundává“ Rejlka a na řadě je další setbol pro obhájce loňského vítězství. Drama pokračuje po Vašinově smeči, 29:29. Set nekončí ani po smeči Weiseho (30:30), až po obraně Michálka a útoku Šotoly je konec setu (32:30) a České Budějovice vedou 2:1.

Do čtvrtého setu vstupuje Jihostroj povzbuzen úspěšnou koncovkou setu předešlého a hned vede 4:1. Karlovy Vary nechávají na nahrávce mladého Džavoronoka, ale nedaří se jim a trenér Novák musí vzít oddechový čas, 6:2. Eso Macha pomalu dostává Karlovarsko na kolena, 7:2. Na palubovce se objevuje karlovarský Mlynarčik a také se vrací Ticháček. Karlovarsko nyní drží nad vodou Vašina, ale Mlynarčik kazí servis a Jihostroj vede 11:7. Ne, Západočechům opět „odešel“ servis, a když kazí i na útoku, Jihostroj přidává bod za bodem (14:8). Trenér Novák se snaží tlak Jihočechů zastavit oddechovým časem. Svěšené hlavy Západočechů nevěstí pro ně nic dobrého, 17:10. Koncovka se blíží a Jihostroj si stále udržuje luxusní náskok. Karlovarsko kupí chybu za chybou, 20:12. Šotola je dnes budějovická jistota a nedovoluje Karlovarsku snížit, 23:15. Vypadá to, že ani letos se Karlovarsko do finále nepodívá. První mečbol zařizuje Michálek, následně zkažený servis Rejlka posílá do zítřejšího finále obhájce trofeje Jihostroj České Budějovice.

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Myslím, že rozhodla zkušenost, hlavně v koncovce třetího setu a pak, že jsme Karlovarsko k ničemu pustili.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Myslím, že jsme na začátku Karlovarsko překvapili na příjmu a šel nám servis. Pak se vrátili ke své hře, dobrá hra v obraně a servis. Asi rozhodla koncovka třetího setu, která se v hlavách soupeře projevila i v setu čtvrtém. Jsem rád hlavně za to, že jsme jim čtvrtý set nedovolili nadechnout a dohráli to v klidu.“

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme blb…. Prochrápali jsme první set, neuvědomili jsme si, jak se tyto zápasy hrají. Pak jsme se sice vrátili do zápasu a celý třetí set byli nahoře, ale nezvládneme koncovku a to se odrazilo ve čtvrtém setu.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dneska to bylo o hlavách, na začátku jako bychom čekali, co se bude dít. Servis měl klesající tendenci, 25 zkažených na 2 esa……. A neubránili jsme Šotolu, asi rozdílový hráč.“