Shrnutí zápasu 11. 2. 2024

Jihostroj zvládl v Odoleně Vodě tři dramatické koncovky

Že se na hřišti Odoleny Vody nehraje snadno, o tom se přesvědčil také Jihostroj. Koncovky prvních dvou setů nabídly obrovské drama a obě pro sebe rozhodly České Budějovice až po zisku třiceti a více bodů. Domácí zdramatizovali zápas ve třetím setu a ve čtvrtém sahali po vyrovnání, ale Jihostroj opět zvládl i třetí těžkou koncovku a veze důležité tři body! Stíhací jízda o co nejlepší umístění po základní části bude pokračovat doma v sobotu proti Praze.
22. kolo, ne 11. 2. 2024, 17:00
AERO Odolena Voda
VK Jihostroj České Budějovice
1:3
30:32, 28:30, 25:19, 24:26

AERO Odolena Voda: Svoboda, Osoria, Kern, Šulc, Carabali, Srb, libero Hadrava. Střídali: Hladík, Démar a Jachnicki

VK Jihostroj České Budějovice: Ondrovič, Carísio, Balabanov, Okolić, González, Luengas, libero Kovařík. Střídali: van Schie, Emmer a Sedláček

Nejvíce bodů: Svoboda 19, Šulc 17, Osoria 9 – Okolić a Luengas oba 16, González 12

Útoky: 48:50

Esa: 10:6

Bloky: 9:12

Chyby soupeře: 40:39

Rozhodčí: Dušek a Hladišová

Diváci: 277

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný, ani jeden tým si nechtěl ten druhý nechat utéct. Domácí hráči hráli tvrdě na útoku a díky tomu byli vpředu ve skóre. Domácí si vybojovali dvě možnosti k ukončení setu, ale ani jedna nebyla proměněna. Domácí měli i další šanci, ale domácí útok byl zablokovaný. Budějovičtí si vzali vedení na svou stranu a domácí už jen dotahovali. Nakonec byl domácí útok středem zablokovaný a hosté tak vedli 1:0.

Do druhého set vstoupili domácí lépe a velmi rychle vedli o tři body. Jihostroj si v polovině setu několika vydařenými sériemi vzal vedení na svou stranu a už to vypadalo, že AER na hosty zbraň nenajde. Ale přeji jen našlo. Hosté hráli z nestandartních pozic a vyhazovali jeden míč za druhým, hráči AERA hráli skvěle v obraně. Bylo srovnáno a zase byla k vidění koncovka, kde byli znovu šťastnější hosté a přímým bodem z podání rozhodli o svém vítězství v setu.

I třetí set začalo trochu lépe AERO a hrálo skvěle na ztrátu. Budějovice se snažily držet a dařilo se jim. Rozhodující náskok se zrodil až těsně před koncovkou, kdy domácí uhrávaly bodové situace. V konci setu se už nic dramatického nestalo a AERO tak snížilo na 1:2 z jeho pohledu.

Do čtvrtého setu vstoupili hosté náporem na servisu a rychle vedli o čtyři body 5:1. Domácí ale oplatili stejnou mincí a bylo srovnáno na 7:7. Hosté vyměnili nahrávače a byla k vidění velká přetahovaná o každý bod. Oba týmy se několikrát vyměnily ve vedení. Rozhodovala znovu koncovka, domácí útok byl znovu zablokovaný a Jihostroj tak nakonec vyhrál 3:1.

Autor: Tomáš Havlát (AERO Odolena Voda)

Ohlasy

Michael Hadrava (libero AERO Odolena Voda): Škoda, že jsme alespoň bod neurvali, i když jsme mohli sahat i po třech. Rozhodovaly koncovky, maličkosti, kde jsme nebyli precizní v určitých věcech a také kousek štěstí nám chybělo.

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): Škoda, že jsme prohráli, ale chci pochválit kluky, že bojovali v každém setu. Bylo to těsné, myslím si, že se zápas divákům musel líbit. Je vidět, že naše forma jde každým zápasem nahoru. Musíme jen udržet tento level a bojovat v dalších zápasech.

Matěj Emmer (nahrávač VK Jihostroj České Budějovice): Důležitá výhra za tři body, teď potřebujeme každý bod do tabulky, protože už se základní část chýlí ke konci. Domácí hráli docela dobře, tlačili hrozně moc na servisu, což nám dělalo ze začátku velký problém. Potom od toho ustoupili, což nám pomohlo vyhrát 3:1.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Každý zápas venku je teď pro nás těžký, proto to jsou pro nás velmi důležité tři body. Jsme za to moc rádi, protože poslední dva až tři týdny nejsme na tréninku kompletní. Řešíme nějaké zdravotní problémy. Hlavně z tohoto hlediska jsou to pro nás tři velmi důležité body.