volejbalový klub jihostroj české budějovice

Vize

Mládež Volejbalového klubu České Budějovice má velmi dlouhou tradici sahající až k založení samotného klubu (dříve Škoda České Budějovice). V novodobé historii klub získal oba tipy středisek: SPS – sportovní středisko mládeže (určeno pro žákovské kategorie) a SCM – sportovní centrum mládeže (určeno pro dorostenecké kategorie). Tyto statusy si klub udržuje od jejich zavedení přes 20 let, což potvrzuje stabilní, systematickou a dlouhodobě kvalitní práci, jak vedení klubu, tak trenérů mládeže.

Kvalitní a dlouhodobě stabilní systém výchovy mládeže vytváří prostředí pro výchovu jak široké základny volejbalistů všech úrovní, tak pro růst těch nejlepších, kteří se prosazovali a prosazují v nejlepších týmech Evropy a světa. Jména jako Jiří Novák (reprezentační smečař, vítěz Ligy mistrů s Paříží, 4. z Mistrovství Evropy 2001 v Ostravě), Ondřej Hudeček (reprezentační kapitán, dlouholetý účastník francouzské nejvyšší soutěže), Marek Šotola a Josef Polák (vítězové mistrovství Evropy kadetů a členové seniorského reprezentačního kádru) jsou výkladní skříní našeho klubu. Tyto jména jsou jakousi zárukou kvalitního systému výchovy mládeže ve VK České Budějovice.

Budoucnost mládežnické části VK České Budějovice je jak v postupné trenérské profesionalizaci a zkvalitňování péče o talentované hráče a hráčky, tak v péči o širokou volejbalovou základnu, která se od roku 2011 více než zdvojnásobila.

Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice, to je především jedna velká rodina.