Shrnutí zápasu 20. 12. 2014

Jihostroj daroval Aeru k Vánocům jen jeden set

Je hotovo. Pro hráče Českých Budějovic rok 2014 skončil. A úspěšně. Před domácím publikem zvládli ligovou konfrontaci s Odolenou Vodou ve čtyřech setech a nyní se mohou naplno soustředit na trénink, který by je měl podle kapitána odrazit k lepším výkonům v novém roce.
11. kolo, so 20. 12. 2014, 18:00
AERO Odolena Voda
3:1
19, 15, -22, 13

VK Jihostroj České Budějovice: Sobotka, Habr, Michálek, Mach, Fila, Kuliha - libero Hupka. Střídali Šulista a Zapletal. Trenér Jan Svoboda.

AERO Odolena Voda: Vachoušek, Sedlář, Pekárek, Hýský, Kotrch, Kramar - libero Kotek. Střídali Průcha, Burrow, Hladík a Prajzler. Trenér Jiří Vojík.

Rozhodčí: Buchar - Velinov
Čas: 102 minut
Nejvíce bodující hráči: Fila (17) - Vachoušek (14)

Volejbalisté začali v utkání ve svižném tempu a brzo se dostali do vedení. To postupně udržovali, drobně navyšovali a zdálo se, že se svým soupeřem dnes nebudou mít větší problémy. Českobudějovičtí hráči byli herně před svým soupeřem a dominovali hlavně na servisu. Do koncovky se dostali s dostatečným náskokem, který před svým protivníkem s přehledem uhájili. Jihostroj tak bral set poměrem 25:19.

Hodně totožný průběh měla i druhá sada. Odolena Voda byla velký krok za svým protivníkem a nedokázala najít zbraň, kterou by Jihočechy zaskočila. Rozdíl byl ještě větší než v uplynulém dějství a s hosty to vypadalo, že z Českých Budějovic odjedou rychle a s prázdnou. Na konci se sice ještě Aero snažilo o velký zázrak, bylo však nemyslitelné, aby Jihostroj pustil tak skvěle rozehraný set. Vyhrál jej 25:15.

Zvrat přišel po prvním technickém time-outu třetí části, do té doby byl vývoj vyrovnaný. Domácí začali drobně chybovat a Odolena Voda se dostala na koně. Do hry tak musel Šulista. Budějovičtí korigovali vývoj, ale chyb se nevyvarovali a před koncovkou jim Aero odskočilo na rozdíl, který byl pětibodový a z části i kritický. Hosté v tu dobu skvěle útočili a zajistili si návrat do utkání. Zvítězili výsledkem 25:22.

Jihostroj ale neponechal nic náhodě a od úvodních výměn čtvrtého setu začal hrát hru, se kterou slavil úspěch v prvních dvou sadách. Dařilo se Filovi, který zaznamenal v duelu sedmnáct bodů, černobílí také zpevnili své bloky, přes které se Aero nedokázalo prosadit. Zlomení hosté si museli několikrát vytrpět i esa od Michálka s Habrem a od stavu 17:7 drželi Jihočeši náskok kolem deseti bodů. S tím také dokráčeli až do konce. Vítěznou tečku za posledním střetnutím roku udělal esem kapitán Filip Habr.