volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 28. 4. 2021

Zahraniční opory Schouten a Stoilovič budou pokračovat v Jihostroji!

Před uplynulou sezonou přišli na jih Čech jako velké posily a vysoká očekávání potvrdili. Casey Schouten a Filip Stoilovič se ukázali jako klíčové opory a s vedením Jihostroje se dohodli na nových smlouvách pro další sezonu!

Udržet obě zahraniční akvizice bylo pro Jihostroj v mezisezonním období prioritou. „Oba výborně zapadli do mužstva, jak po volejbalové, tak lidské stránce a jsou to stoprocentní profesionálové! Casey je obrovský dříč, který je výborně fyzicky disponovaný. Myslím, že se už naplno sžil s místním prostředím i specifiky české extraligy. Věřím, že nadcházející sezona ještě více ukáže jeho útočný potenciál a sílu na servisu, který je pro nás jednou z nejdůležitějších herních činností, na kterých musíme stavět,“ uvedl generální manažer Robert Mifka na adresu Caseyho Schoutena.

Kanadský univerzál byl nejvíce bodujícím hráčem Jihostroje a i v rámci celé extraligy patřil k nejlepším v úspěšnosti útoku. „Mám radost, že můžu v Českých Budějovicích pokračovat. Je tu skvělá parta, klub funguje na vysoké úrovni a moc se mi líbí i samotné město. V uplynulé sezoně jsme byli blízko ke splnění našeho cíle a já mám velkou chuť pokračovat v tvrdé práci a být součástí vývoje tohoto týmu. Vypadá to, že pandemická situace v Česku se zlepšuje, takže doufám, že v příští sezoně budeme dostávat energii od fanoušků přímo v hale. Už se těším, až se v srpnu vrátím zpět,“ vzkazuje Casey Schouten z rodného Winnipegu.

Filip Stoilovič patřil do nejužší špičky nejlepších přihrávačů v UNIQA extralize a byl velkým přínosem pro organizaci hry celého týmu. „Filip je komplexní hráč evropského formátu v nejlepších letech. Během sezony jsme se mohli spolehnout na jeho stabilní příjem, výbornou obranu a organizaci hry v poli. Bohužel ho limitoval komplikovanější průběh covidu a následně i zranění. Věřím, že až bude fyzicky v pořádku, ukáže naplno svou sílu a šikovnost i v útoku a na servisu, který je rovněž jeho silnou stránkou,“ říká Robert Mifka.

Srbský smečař vystřídal před příchodem do Jihostroje během pěti sezon šest týmů. Jižní Čechy na něj ale zapůsobily a rozhodl se prodloužit své angažmá. „Jihostroj je jako jedna velká rodina. Užíval jsem si každou chvíli na hřišti, i když bez fanoušků to nebylo úplně ono. Těším se, až se budou moct konečně vrátit na tribuny, protože jsem v celé mojí první sezoně nezažil, jaké je hrát v Českých Budějovicích před plnou halou. Myslím, že s jejich podporou se odrazíme k ještě lepším výkonům,“ komentuje podpis nového kontraktu Filip Stoilovič.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY 2020/21

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 55
2. Jihostroj 22 55
3. Liberec 22 51
4. Praha 22 38
5. Ústí nad Labem 22 37
6. Ostrava 22 35
7. Odolena Voda 22 34
8. Kladno 22 21
9. Brno 22 19
10. Beskydy 22 18
11. Příbram 22 18
12. Zlín 22 15
kompletní tabulka

Další články

Mládež 5. 5. 2021

Nejtěžší pro děti bude dostat se zpět do režimu, říká Zach

Aktuální zpráva 3. 5. 2021

Všem našim srdcařům!