volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 30. 7. 2021

Volejbalové léto propojilo zábavu s odbornou průpravou

Po velmi vydařeném loňském ročníku čekala na organizátory Volejbalového léta výzva – sestavit opět o něco zajímavější program pro děti odlišného věku a výkonnosti. „Podle reakcí dětí věřím, že se nám to povedlo. Děti se skvěle bavily a Volejbalové léto si užily,“ pochvaluje si Tomáš Skolka.

Jihostroj organizoval Volejbalové léto už podvanácté. Opět se skládalo ze tří akcí s trochu odlišným zaměřením. V Trhových Svinech se konal nejprve Letní volejbalový kemp (1. – 6. července), který byl určený pro pokročilé a mírně pokročilé. Na této akci se tak děti věnovaly především volejbalovému tréninku. „Vytvořily se výkonnostně velmi kvalitní skupiny. Účastníci se zdokonalovali ve všech herních činnostech a probíhaly samozřejmě také oblíbené večerní turnaje,“ říká Tomáš Skolka.

Na tuto akci v Trhových Svinech svým programem plynule navazoval Letní volejbalový tábor (6. – 11. července), který byl zaměřený na začátečníky a mírně pokročilé děti. „Opět se sešla skupina zhruba patnácti velmi kvalitních mladých volejbalistů, kteří sami vyžadovali trénink volejbalu proložený fotbalem či baseballem. Ostatní děti měly program zaměřený na různé druhy sportů, kde samozřejmě převažoval volejbal a míčové hry,“ upřesňuje hlavní organizátor akce.

Pro nejmenší děti od pěti do dvanácti let byl určený Příměstský sportovní tábor (1. – 6. července), který se konal na partnerské ZŠ Oskara Nedbala. „Cílem bylo, aby si děti vyzkoušely co nejvíce sportů. Hrály míčové hry – kromě volejbalu převažoval basketbal, házená nebo se jezdilo na inline bruslích,“ vysvětluje Tomáš Skolka, který zároveň působí jako asistent trenéra A-týmu mužů.

Na akcích Volejbalového léta se postupně vystřídalo hned devět profesionálních volejbalistů – Radek Mach, Martin Kryštof, Petr Michálek, Valerij Todua, Petr Šulista, Daniel Šulista, Josef Polák, Ondřej Piskáček a David Juračka. V Trhových Svinech proběhla přednáška videotrenéra A-týmu Adama Šimonka, který zasvětil děti do taktické přípravy Jihostroje.

Na akcích Volejbalového léta se děti zkrátka nenudily. Poděkování patří všem trenérům a lektorům, kteří s dětmi pracovali a připravovali jim pestrý program. „Jako vždy uteklo Volejbalové léto velmi rychle. Jsme rádi, že se obešlo bez vážných zdravotních komplikací. Přejeme všem příjemným zbytek léta a aby dětem neutíkaly prázdniny stejně rychle jako Volejbalové léto,“ vzkazuje za klub Tomáš Skolka.

Fotogalerie z Volejbalového léta 2021


Děkujeme partnerům Volejbalového léta


Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Karlovarsko 22 56
2. Jihostroj 22 55
3. Příbram 22 46
4. Lvi Praha 22 44
5. Kladno 22 43
6. Odolena Voda 22 35
7. Ústí nad Labem 22 34
8. Liberec 22 28
9. Brno 22 26
10. Ostrava 22 17
11. Beskydy 22 10
12. Zlín 22 2
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 16. 5. 2022

První podpis! V Jihostroji pokračuje reprezentant Polák

Rozhovor 12. 5. 2022

De Amo: Miluju českou povahu, část Jihostroje ve mně zůstane