volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 17. 2. 2022

Na ZŠ Oskara Nedbala proběhl seminář Action Volley

V sobotu 12. února uspořádala metodická sekce Českého volejbalového svazu ve spolupráci s Jihočeským krajským volejbalovým svazem a VK České Budějovice seminář Action Volley pod vedením holandského lektora Remka Kentera.

undefineddo je Remko Kenter?

  • trenér dětí a mládeže v Holandsku s téměř dvacetiletou praxí
  • zakladatel projektu Action Volley
  • lektor a člen Coaches Commission CEV
  • lektor pro rozvoj pohybových dovedností národního (holandského) olympijského výboru
  • hlavní lektor projektu Volleyball4All

Seminář byl zaměřen na trénink dětí ve věku 6–12 let a zúčastnilo se ho 44 trenérů mládeže. Akce měla dvě části. Nejprve teoretickou, v níž mohli účastníci sledovat trénink dětí pod vedením našeho hosta. Remko Kenter představil několik postupů, jak sestavit atraktivní a efektivní trénink pro děti dané věkové kategorie. V praktické části si mladé hráčky a hráči vyzkoušeli několik nových her, ve kterých pilovali volejbalové dovednosti a současně rozvíjeli všeobecnou pohybovou zdatnost.

V neděli 13. února jsme se zaměřili na děti ve věku 3–6 let. Kolegové Guus Klein Lankhorst z Holandska (vedoucí mládežnického volejbalu holandské federace) a Kristof de Loose z Belgie (člen belgické volejbalové federace, člen trenérské asociace CEV, ředitel úseku trenérského a manažerského vzdělávání belgické federace) nám ukázali, jak ve svých zemích pomáhají rozvíjet všeobecné pohybové dovednosti u nejmladších sportovců a jak přimět děti k tomu, aby jim byl pohyb blízký a měli z cvičení s rodiči radost.

V českobudějovické tělocvičně ZŠ Oskara Nedbala vyrostla různá stanoviště zaměřená na čtyři z dvanácti základních pohybových dovedností vydefinovaných v projektu, tzv. multimoves: balanc, rolování, skákaní, házení. Pod vedením trenéra Lanhorsta cvičily děti společně se svými rodiči, což je dalším charakteristickým rysem tohoto projektu. V navazující části pak Kristof de Loose vysvětlil trenérům teoretická východiska projektu.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 22. 5. 2024

Post univerzála bude patřit dravému mládí

Aktuální zpráva 20. 5. 2024

Zástupci Jihostroje si odnesli ocenění z galavečeru Volejbalista roku