volejbalový klub jihostroj české budějovice
Mládež 17. 2. 2022

Na ZŠ Oskara Nedbala proběhl seminář Action Volley

V sobotu 12. února uspořádala metodická sekce Českého volejbalového svazu ve spolupráci s Jihočeským krajským volejbalovým svazem a VK České Budějovice seminář Action Volley pod vedením holandského lektora Remka Kentera.

undefineddo je Remko Kenter?

  • trenér dětí a mládeže v Holandsku s téměř dvacetiletou praxí
  • zakladatel projektu Action Volley
  • lektor a člen Coaches Commission CEV
  • lektor pro rozvoj pohybových dovedností národního (holandského) olympijského výboru
  • hlavní lektor projektu Volleyball4All

Seminář byl zaměřen na trénink dětí ve věku 6–12 let a zúčastnilo se ho 44 trenérů mládeže. Akce měla dvě části. Nejprve teoretickou, v níž mohli účastníci sledovat trénink dětí pod vedením našeho hosta. Remko Kenter představil několik postupů, jak sestavit atraktivní a efektivní trénink pro děti dané věkové kategorie. V praktické části si mladé hráčky a hráči vyzkoušeli několik nových her, ve kterých pilovali volejbalové dovednosti a současně rozvíjeli všeobecnou pohybovou zdatnost.

V neděli 13. února jsme se zaměřili na děti ve věku 3–6 let. Kolegové Guus Klein Lankhorst z Holandska (vedoucí mládežnického volejbalu holandské federace) a Kristof de Loose z Belgie (člen belgické volejbalové federace, člen trenérské asociace CEV, ředitel úseku trenérského a manažerského vzdělávání belgické federace) nám ukázali, jak ve svých zemích pomáhají rozvíjet všeobecné pohybové dovednosti u nejmladších sportovců a jak přimět děti k tomu, aby jim byl pohyb blízký a měli z cvičení s rodiči radost.

V českobudějovické tělocvičně ZŠ Oskara Nedbala vyrostla různá stanoviště zaměřená na čtyři z dvanácti základních pohybových dovedností vydefinovaných v projektu, tzv. multimoves: balanc, rolování, skákaní, házení. Pod vedením trenéra Lanhorsta cvičily děti společně se svými rodiči, což je dalším charakteristickým rysem tohoto projektu. V navazující části pak Kristof de Loose vysvětlil trenérům teoretická východiska projektu.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 9 23
2. Jihostroj 10 22
3. Kladno 9 22
4. Karlovarsko 9 21
5. Liberec 10 21
6. Odolena Voda 9 16
7. Příbram 10 13
8. Brno 11 11
9. Beskydy 8 10
10. Ústí nad Labem 9 8
11. Benátky n. J. 8 5
12. Zlín 9 5
13. Ostrava 9 3
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Čtvrtek od 18:00 – Lvi Praha vs. Jihostroj

Aktuální zpráva 7. 12. 2023

Zemřel bývalý hráč Jihostroje Martin Jindra