volejbalový klub jihostroj české budějovice
Aktuální zpráva 2. 5. 2013

Změny ve volejbalovém Jihostroji pokračují

V minulých dnech jsme vás informovali o tom, že kariéru profesionálního sportovce na vlastní žádost ukončili Jakub Novotný s Peterem Pláteníkem.

Jihostroj pokračuje ve změnách na některých pozicích v klubu i nadále, další se budou primárně odvíjet od případné účasti českobudějovických volejbalistů v pohárové Evropě.

„V současné době probíhají dialogy mezi naším klubem a vedením Českého volejbalového svazu o tom, kdo bude tuzemský volejbal reprezentovat v evropských klubových soutěžích,“ uvedl pro klubový web prezident VK Jihostroj Ing. Jan Diviš.

Ve hře je totiž možný start Jihostroje v nejprestižnější klubové volejbalové soutěži - Lize mistrů, který by mohl být realizován na základě udělení divoké karty.

„Tuto možnost bych rozhodně nechtěl považovat za definitivní. V současné době komunikuji s předsedou volejbalového svazu panem Haníkem. V této otázce bychom chtěli mít jasno přibližně do čtrnácti dnů,“ doplňuje Jan Diviš.

Případná účast v Lize mistrů zásadně ovlivní koncepci a cíle českobudějovického celku v nadcházející sezoně. Pakliže by klub Ligy mistrů nehrál, pravděpodobně nebude usilovat o start ani v jiné klubové evropské soutěži.

Start v Lize mistrů může poměrně zásadním způsobem ovlivnit složení kádru. Kromě Novotného s Pláteníkem se klub prozatím rozloučil s Andym Rojasem. „To loučení rozhodně není definitivní. Andy měl v klubu roční kontrakt, který vypršel. O jeho případném obnovení budeme jednat a chtěli bychom mít jasno do konce května,“ řekl ještě Ing. Diviš.

Konec května je poměrně zásadním mezníkem, kdy VK Jihostroj vyřkne jasnou vizi do sezony 2013/2014 a zveřejní informace o složení mužstva.

V úterý 7. května se českobudějovičtí volejbalisté sejdou na interní poradě s vedením klubu, kde si vzájemně zhodnotí působení klubu v uplynulé sezoně.

Následovat budou individuální pohovory hráčů s prezidentem klubu Ing. Janem Divišem. „Nechtěl bych dělat nějaké ukvapené závěry, ale na výsledek uplynulé sezony musím určitým způsobem reagovat. Většině hráčů předložím nové podmínky a bude na nich, zdali je budou akceptovat či nikoliv,“ uzavírá šéf VK Jihostroj.

Stejně tak bude vedení klubu postupovat i na pozici trenéra Jana Svobody. Tomu klub rovněž na nový soutěžní ročník předloží upravené podmínky smlouvy. Pakliže s nimi bude souhlasit, jeho pokračování v klubu na pozici hlavního trenéra nic nebrání.

Definitivní změnou, kterou může klub zveřejnit, je zrušení pozice asistenta trenéra A mužstva. Tu v uplynulé sezoně zastával Stanislav Pochop. VK Jihostroj s jeho službami i nadále počítá, nicméně se posune na pozici manažera klubu. Tuto funkci dlouhá léta zastával Zdeněk Scheichl, jenž se stane vedoucím mužstva.

O případných dalších změnách v klubu vás budeme včas informovat.

Klub

tabulka UNIQA EXTRALIGY

# TÝM Z BODY
1. Benátky n. J.
2. Beskydy
3. Brno
4. Jihostroj
5. Karlovarsko
6. Kladno
7. Liberec
8. Lvi Praha
9. Odolena Voda
10. Ostrava
11. Příbram
12. Ústí nad Labem
13. Zlín
kompletní tabulka

Další články

Aktuální zpráva 26. 9. 2023

Informace k výdeji permanentek

Aktuální zpráva 18. 9. 2023

Jihostroji budou i v nové sezoně pomáhat doplňky od Zinzino